seca 985 - Waga łóżkowa i dializowa z wózkiem

18 142,03 zł brutto

Informacja

Waga łóżkowa to wysokiej klasy sprzęt medyczny dopracowany w każdym szczególe tak aby spełnić nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Wiele innowacyjnych rozwiązań jakie zastosowano w tym urządzeniu czyni z niego kompletne, intuicyjne, a także estetyczne wyposażenie placówek medycznych.

Waga medyczna przeznaczona do stacji dializ, szpitali i domów opieki.


GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

985 7021 289

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

Działkado 200 kg / 100 g powyżej 200 kg/ 200 g
Maksymalne obciążenie500 kg / maksymalna waga pacjenta 250 kg
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Funkcja TARAtak
Funkcja Pre-TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja BMItak
Funkcja wartości granicznejtak
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 20 mm
Zasilaniebaterie akumulatorki lub zasilacz 230V
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności30% - 80% bez kondensacji
Wymiary (szer. x wys. x gł.)520 x 927 x 562 mm
Ciężar własny wagiok 25,6 kg
Długość kabla2,8 m

Informacje szczegółowe

Medyczna waga do ważenia łóżek szpitalnych seca 985

Łatwa w obsłudze waga do ważenia łóżek szpitalnych z wózkiem na sprzęt

Medyczne wagi do ważenia łóżek szpitalnych

Obowiązkowe wyposażenie dla szpitali i domów opieki.

Szeroki wachlarz innowacyjnych funkcji wagi czyni z niej niezastąpioną pomoc w pracy z pacjentami obłożnie chorymi.

Opieka nad pacjentami leżącymi to ciężka i wymagająca praca. Opiekun musi zadbać nie tylko o stronę medyczną, ale również higieniczną i psychologiczną obłożnie chorej osoby.

Długotrwałe unieruchomienie wywiera negatywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Z natury, nie jesteśmy stworzeni do bezruchu, a autonomia w zakresie samodzielnego funkcjonowania daje nam poczucie godności, wartości i niezależności. Brak któregokolwiek z tych elementów może bardzo negatywnie wpłynąć na samoocenę i kontakt z otoczeniem. Unieruchomienie w łóżku to trudny do zaakceptowania stan. Zarówno chory jak i jego opiekun są narażeni na duże wahania nastrojów. Problemy radzenia sobie ze stresem, pogodzeniem się z sytuacją należy rozwiązywać z wyczuciem i zrozumieniem często ze wsparciem psychologa.

Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie zarówno pacjentów jak i personelu medycznego  została zaprojektowana waga łóżkowa Seca 985. Dzięki swoim innowacyjnym funkcjom znajdzie szerokie zastosowanie oddziałach intensywnej terapii, w ośrodkach dializowania, w szpitalach i klinikach, oraz wszędzie tam gdzie istotne jest ważenie osób w pozycji leżącej. Szczególnie polecamy ją dla centrów leczenia otyłości ze względu na bardzo dużą nośność wagi i wygodę mierzenia otyłego pacjenta w pozycji leżącej. Waga Seca 985 to mobilna, legalizowana waga medyczna niezastąpiona również w domach opieki, w ośrodkach zajmujących się leczeniem osób starszych, w ośrodkach rehabilitacyjnych.

Dzięki tej wadze ważenie pacjenta leżącego nie wymaga przenoszenia go, gdyż specjalnie opatentowana konstrukcja pozwala na bez wysiłkowe umieszczenie czujników wagowych pod kołami łóżka i uniesienie ich przy pomocy opatentowanych podnośników.

Waga posiada zarówno zasilanie sieciowe jak i bateryjne, które podtrzyma działanie wagi w przypadku chwilowego braku prądu. Waga Seca 985 jest niezwykle precyzyjną wagą dwuzakresową, która pozwala na dokładniejsze ważenie w niższych zakresach - pacjenci poniżej 200 kg zostaną zważeni z dokładnością do 100 g, natomiast pacjenci powyżej 200 kg z dokładnością do 200 g.

Waga medyczna Seca 985 to kompletne urządzenie pomiarowe wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje potrzebne przy ważeniu obłożnie chorych pacjentów. Oprócz takich  funkcji jak TARA i pre-TARA, funkcji HOLD czyli zamrażania wyniku pomiaru, BMI zastosowano też funkcję wartości granicznej, która alarmuje zmianę ciężaru ciała pacjenta. Ta ostatnia funkcja stanowi nieocenioną pomoc przy opiece nad pacjentami poddawanymi dializowaniu.

Waga Seca 985 to wysokiej jakości sprzęt medyczny gwarantujący bezpieczeństwo i wygodę dla pacjentów z ograniczoną sprawnością ruchową, a jednocześnie usprawniające pracę lekarzy i pielęgniarek. Dzięki swej funkcjonalności zapewnia wysoki poziom opieki medycznej nad pacjentami czy to obłożnie chorymi, czy unieruchomionymi po odniesionych urazach.

Opis wagi

Konstrukcja
 • stabilny wózek na sprzęt, miernik i dokumentację.
 • system specjalnych podnośników pomiarowych.
 • Zasilacz i akumulatory do podtrzymania pracy urządzenia w przypadku awarii sieci.
 • miernik w obudowie z gładkiego, solidnego tworzywa, łatwego do utrzymania w czystości.
Opis działania
 • zastosowanie nowoczesnego mechanizmu podnoszącego pozwala zainstalować wagę przy małym nakładzie sił. Nie jest już konieczne przesuwanie łóżka, ani ustawienie rolek łóżka w pozycji wychylonej.
 • masa ciała zostaje określona w ciągu kilku sekund. Urządzenie pozwala na wielogodzinne monitorowanie wagi.
 • specjalne akumulatorki zapewniają ciągłość zasilania prądem w przypadku nagłych przerw w zasilaniu sieciowym.
 • oprócz konwencjonalnego określania wagi model Seca 985 pozwala także obliczać wskaźnik BMI (Body Mass Index). W tym celu należy za pomocą klawiatury wprowadzić wzrost pacjenta, a właściwy dla danej masy ciała wskaźnik BMI zostanie obliczony automatycznie.
 • w przypadku stosowania wagi w stacji dializ można ustawić wartość graniczną - sygnał ostrzegawczy informuje wówczas o spadku masy poniżej tej wartości.
 • wszystkie części można umieścić na wózku, dzięki czemu waga jest mobilna.
Przeznaczenie
 • precyzyjne urządzenie pomiarowe, za pomocą którego można łatwo i w ostrożny sposób ważyć pacjentów obłożnie chorych w oddziałach szpitalnych, pacjentów po urazach w centrach rehabilitacyjnych oraz innych specjalistycznych jednostkach medycznych.

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD
 • funkcja pozwala na przytrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia - wyświetlacz pokazuje wynik pomiaru, także wtedy gdy pacjent zejdzie z wagi.
 • Funkcja TARA
 • przydatna funkcja, zwłaszcza wtedy gdy chcemy na wadze umieści dodatkowe obciążenie (np. krzesło czy wózek inwalidzki), a które nie powinno być uwzględnione w wyniku ważenia. Najpierw ważony jest dodatkowy przedmiot, a następnie zerujemy wyświetlacz wciskając przycisk TARA. Waga przedmiotu jest pomijana podczas kolejnego ważenia.
 • Funkcja Pre-TARA
 • gdy funkcja jest aktywna, wcześniej zapisana wartość jest automatycznie odejmowana od bieżącego pomiaru. Na przykład w sytuacji, jeżeli opiekun stoi razem z pacjentem na wadze, a wskazana ma być tylko masa ciała pacjenta.
 • Funkcja  wartości granicznej
 • waga łóżkowa Seca 985 posiada funkcję wartości granicznej, która generuje akustyczny sygnał ostrzegawczy, jeżeli wskaźnik spadnie poniżej zaprogramowanej wartości. Na przykład maksymalne ubytki wagi podczas dializy można powiązać z akustycznym sygnałem ostrzegawczym.
 • Funkcja BMI
 • Body Mass Index służy do ustalenia stanu odżywienia i opiera się na zależności pomiędzy wzrostem a masą ciała. Zakres tolerancji uznawany za optymalny ze zdrowotnego punktu widzenia to 18,5 do 24,9. Jeżeli wartość ta jest niższa lub wyższa od podanej, należy zasięgnąć porady lekarskiej.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Nie upuszczać stóp pomiarowych, ani nie narażać ich na gwałtowne uderzenia.
 2. Należy przestrzegać wskazówek zawartych w instrukcji obsługi.
 3. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni.
 4. Kable instalacyjne między stopami pomiarowymi, a wózkiem na przyrządy ułożyć tak, aby wykluczyć ryzyko potknięcia się. Kabel nie może być pozaginany ani stykać się z gorącymi przedmiotami. 
 5. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.

BLOG

30 Inne produkty w tej samej kategorii: