seca 799 - Waga lekarska ze wzrostomierzem

Specjalna promocja !

1 390,00 zł brutto

-560,00 zł

1 950,00 zł brutto

Informacja

Mobilna waga lekarska seca 799 z ekonomicznym zasilaniem bateryjnym.

Stabilna i precyzyjna waga kolumnowa ze wzrostomierzem do jednoczesnego ważenia i pomiaru wzrostu pacjentów.

Waga zalegalizowana do celów medycznych.

Produkt medyczny CE 0123

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

799 7021 304

Nowy produkt

Stan magazynowy

Ostatnie sztuki !

Dane techniczne

PrzeznaczenieDo intensywnego użytku w placówkach zdrowia
Działkado 150 kg / 100 g powyżej 150 kg / 200 g
Maksymalne obciążenie200 kg
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Kolorbiało-czarny
Funkcja TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja BMItak
Automatyczne wyłączenietak - przy zasilaniu bateryjnym
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wzrostomierzw komplecie
Zakres pomiaru75 - 200 cm
Podziałka wzrostomierza1 mm
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 20 mm
Zasilaniebateryjne 6 x AA
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności30% - 80% bez kondensacji
Wymiary platformy wagowej272 x 280 mm
Wysokość platformy wagowej75 mm
Wymiary (szer. x wys. x gł.)294 x 831 x 417 mm
Ciężar własny wagi6,9 kg

Informacje szczegółowe

Wagi lekarskie

Medyczna waga lekarska w komplecie ze wzrostomierzem seca 799

Niezastąpiona w gabinetach lekarskich, placówkach medycznych czy gabinetach szkolnej pielęgniarki.

Dużym atutem wagi jest jej lekkość i możliwość bezproblemowego przewiezienia w aktualnie potrzebne miejsce dzięki wbudowanym kółkom i zasilaniu na baterie.

Elektroniczna waga osobowa seca 799 wykorzystywana jest zgodnie z krajowymi przepisami przede wszystkim w szpitalach, gabinetach lekarskich i stacjonarnych ośrodkach opieki. Waga jest wyrobem medycznym klasy I, zalegalizowanym zgodnie z klasą dokładności III. Masa ciała pacjenta zostaje określona w ciągu kilku sekund. Oprócz konwencjonalnego określania wagi model seca 799 pozwala także obliczać wskaźnik BMI (Body Mass Index). W tym celu należy za pomocą klawiatury wprowadzić wzrost pacjenta, a właściwy dla danej masy ciała wskaźnik BMI zostanie obliczony automatycznie.

Medyczna, profesjonalna waga lekarska

Wielofunkcyjność, wysoka precyzja działania sprawia, że waga kolumnowa seca 799 jest urządzeniem idealnie dopasowanym do potrzeb lekarzy i pielęgniarek. Waga może pracować w dwóch trybach: ważenia lub obliczania BMI.

Seca 799 to specjalistyczna, legalizowana waga medyczna spełniająca najbardziej wygórowane oczekiwania, idealna do stosowania w szpitalach, gabinetach lekarskich, centrach rehabilitacyjnych, szkołach, przedszkolach, sanatoriach, centrach sportowych czy nawet w aptekach. Dzięki wbudowanym rolkom jest niezwykle łatwa w transporcie, a bardzo solidnie wykonany pomost wagi przystosowany jest do częstego użytkowania. Waga kolumnowa seca 799 to urządzenie bezawaryjne i niezwykle proste w obsłudze oraz bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Wyposażona została w kilka inteligentnych funkcji jak chociażby funkcja obliczania wskaźnika BMI, który stanowi stosunek wzrostu do wagi i jest podstawowym parametrem określającym stan masy ciała i stopień odżywienia pacjenta czy ucznia, co ułatwia dokonanie wstępnej oceny zagrożenia związanego z niedowagą lub nadwagą.

Kolejną niezwykle istotną zaletą wagi jest wbudowana funkcja HOLD, która umożliwia zatrzymanie wyniku ważenia pacjenta na wyświetlaczu nawet wtedy gdy zejdzie on z wagi. Dzięki tej opcji pielęgniarka czy lekarz może skupić się w pierwszej kolejności na pacjencie, a dopiero potem zapisać wynik badania.

Funkcja TARA to kolejne udogodnienie dzięki któremu można zważyć pacjenta z dodatkowym przedmiotem nie zniekształcając wyniku. Waga medyczna seca 799 jest niezwykle ekonomiczna dzięki zasilaniu na baterie, których zużycie jest niewielkie w stosunku do liczby wykonanych ważeń. Nie jest to bez znaczenia dla placówek służby zdrowia gdzie kładziony jest duży nacisk na redukcję kosztów. Funkcja automatycznego wyłączania się wagi dodatkowo obniża jeszcze zużycie energii. Opcjonalnie można dokupić też zasilacz sieciowy.

Waga w standardzie wyposażona jest we wzrostomierz przeznaczony do pomiarów wzrostu dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych o wzroście od 60 do 200 cm. Wzrostomierz w połączeniu z wagą tworzy kompletne urządzenie pomiarowe do kontroli wzrostu i masy ciała. Estetyczny i nowoczesny design, mobilność, intuicyjna obsługa oraz szeroka gama funkcji sprawia, że urządzenie jakim jest waga medyczna seca 799 jest perfekcyjnym narzędziem o szerokim zastosowaniu.

Waga seca 799 posiada do wyboru dwa zakresy ważenia. W ramach zakresu 1 można przy zmniejszonej wartości maksymalnego obciążenia korzystać z większej dokładności wyświetlacza, natomiast 2 zakres pozwala na pełne wykorzystanie maksymalnej wartości obciążenia wagi. Zależnie od potrzeb użytkownik decyduje o tym, czy chce korzystać z wysokiej dokładności wyświetlacza, czy z możliwości ważenia dużych obciążeń. 

Opis wagi

Konstrukcja
 • • pomost wagowy wykonany jest ze stali malowanej proszkowo.
 • • kolumna wykonana z aluminium
 • • obudowa miernika wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości idealnie gładkiego tworzywa.
 • • powierzchnia platformy wykonana jest z antypoślizgowego materiału.
 • • kabel łączący panel z pomostem schowany jest w kolumnie, dzięki czemu nie ma zagrożenia potknięcia się o leżący na ziemi kabel.
 • • wzrostomierz wykonany z aluminium z trwałym, odpornym na ścieranie nadrukiem podziałki. 
 • • waga posiada dwie rolki do łatwego transportu wagi na krótkich dystansach.
Wyświetlacz
 • • czytelny wyświetlacz LCD  - wysokość cyfr 20 mm

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD
 • funkcja pozwala na zatrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia po odciążeniu wagi. Na wyświetlaczu cyfrowym pojawia się komunikat „HOLD“. Wartość pozostaje na wyświetlaczu do momentu automatycznego wyłączenia urządzenia (w przypadku pracy na baterie). 
 • Funkcja TARA
 • funkcja TARA pozwala na wyzerowanie wagi po położeniu na niej dodatkowych przedmiotów.
 • Funkcja BMI
 • Body Mass Index czyli wskaźnik masy ciała to współczynnik, który powstaje po podzieleniu masy ciała w kg przez kwadrat wzrostu w metrach. BMI służy do wstępnej diagnostyki, czy dana osoba zagrożona jest chorobami związanymi z nadwagą i otyłością, takimi jak: cukrzyca, choroby serca, czy choroby układu krążenia. Mimo iż współczynnik BMI nie jest dokładnym wskaźnikiem, prostota jego obliczania jest podstawową czynnością, która powinna być regularnie obserwowana przez lekarza rodzinnego, czy szkolną pielęgniarkę w celu stwierdzenia ewentualnego zagrożenia i skierowaniu na dokładniejsze badania.

 • Funkcja AUTO-OFF
 • waga rozpoznaje automatycznie, czy urządzenie pracuje tylko na akumulatory / baterie, czy jest podłączone do sieci. W przypadku pracy na akumulator / baterie: automatyczne wyłączenie urządzenia następuje po upływie 30 sek. od ostatniego użycia. W przypadku zasilania z sieci elektrycznej: wagę wyłącza się tylko z klawiatury.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę w miejscu w którym nie ma ryzyka jej uszkodzenia.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni.
 3. Przed użyciem wypoziomuj wagę przy pomocy regulowanych nóżek i poziomnicy.
 4. Przy przewożeniu wagi z miejsca na miejsce, korzystaj z wygodnych rolek transportowych. Nie należy podnosić wagi do góry za kolumnę.
 5. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.
 6. Regularnie sprawdzaj i wymieniaj baterie.

BLOG

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty w tej samej kategorii: