Waga niemowlęca seca 757

Waga niemowlęca seca 757, dokładna kontrola masy ciała wcześniaków Zobacz większe

Pobierz, deklarację zgodności CE producenta

CE wagi niemowlęce (106.79k)

Pobierz katalog medycznych wag niemowlęcych firmy seca

Niemowlęce wagi dla pediatrii (1.46M)

5 500,00 zł brutto

Informacja

Medyczna waga niemowlęca seca 757 zapewnia precyzyjne i wygodne ważenie małych pacjentów. Duża szalka pomiarowa z wysokimi bokami sprawia, że ważenie nawet dużych i ruchliwych dzieci jest komfortowe i bezpieczne.

Wysokiej jakości waga niemowlęca przeznaczona na oddziały neonatologii.

Waga zalegalizowana do celów medycznych.

Produkt medyczny CE 0123  CE 0102

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

757 7021 288

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowaniePomiar masy ciała
PrzeznaczenieDo intensywnego użytku w placówkach zdrowia
Maksymalne obciążenie15 kg
Dokładność pomiarudo 5kg / 2g, powyżej 5kg / 5g
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Funkcja TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja AUTO-HOLDtak
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 21 mm
Zasilanieblok akumulatorowy / zasilacz
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Wymiary platformy wagowej540 x 110 x 250 mm
Wymiary (szer. x wys. x gł.)551 x 151 x 320 mm
Ciężar własny wagi7,1 kg
Wyposażenie opcjonalnestolik seca 403, stolik seca 402

Informacje szczegółowe

Lekarskie wagi noworodkowe

Wyjątkowa waga noworodkowa seca 757, dopasowana do potrzeb neonatologii.

Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi opieka nad wcześniakami na oddziałach intensywnej opieki medycznej, czy o kontrolę wagi noworodków: waga dla niemowląt seca 757 o wyjątkowej dokładności jest zawsze najlepszym wyborem. Pierwszorzędna jakość wagi dla niemowląt jest widoczna w jej funkcjach oraz wykonaniu. Szalka wykonana jest z tworzywa zatrzymującego ciepło, a podświetlany wyświetlacz umożliwia wykonanie pomiaru wcześniaków wrażliwych na światło w zaciemnionym pomieszczeniu.

Medyczne wagi do ważenia niemowląt

Waga z legalizacją, przeznaczona co celów medycznych.

Medyczne wagi noworodkowe

Idealna pomoc w szpitalach, przychodniach i gabinetach lekarskich.

Waga dla  niemowląt seca 757 to legalizowane urządzenie medyczne, które znajdzie zastosowanie zarówno na oddziałach położniczo-ginekologicznych, na oddziałach wcześniaków, gdzie bardzo często sprawdzany jest przyrost masy ciała pacjentów. Waga ma bardzo przyjazny i estetyczny wygląd. Jest niezwykle łatwa do utrzymania w czystości co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w pracy z niemowlakami.

Prawidłowy rozwój dzieci to sprawa priorytetowa i dla rodziców i dla personelu medycznego. Praca w najmniejszymi pacjentami wymaga od pielęgniarek czy lekarzy niezwykłej delikatności i wyczucia, a jednocześnie sprawności i odpowiednich kompetencji. Wszyscy powinni pamiętać, że dla prawidłowego rozwoju dzieci niezwykle istotny jest fakt, że im więcej pozytywnych, delikatnych bodźców przekażemy dziecku tym szybciej i lepiej będzie się rozwijać. Prawidłowa pielęgnacja dzieci ma bezpośredni wpływ na kształtowanie się umiejętności, relacji z otoczeniem i na poczucie bezpieczeństwa. 

Waga noworodkowa seca 757 to bardzo pomocne urządzenie w codziennej w pracy położnych i pielęgniarek. Specjalna funkcja amortyzacji umożliwia szybkie i dokładne badanie nawet bardzo ruchliwych maluchów, a funkcja HOLD pozwala na zatrzymanie wyniku na wyświetlaczu. seca 757 to waga dwuzakresowa, o dużej precyzji pomiarów, umożliwiająca ważenie w dwóch przedziałach: dla mniejszych noworodków poniżej 5kg, odczyt masy ciała z dokładnością 2g, dla większych noworodków powyżej 5kg z dokładnością do 5g.

Do wagi można dokupić także wygodne mobilne stoliki służące do jej transportu. Stoliki podobnie jak sama waga są łatwe do czyszczenia, co zapewnia wysoką higienę pracy.  Specjalnie umieszczone wgłębienia w blatach zapobiegają przesunięciu się wagi. Stoliki wyposażone są również w uchwyt oraz rolki z hamulcem do łatwego transportu i bezpieczeństwa podczas ważenia. Opcjonalnie do stolików można również dokupić uchwyt na rolkę papieru.

Na szalce wagi zamieszczona jest taśma pomiarowa umożliwiająca również zmierzenie dziecka co pozwala na kompleksowe badanie malucha. Waga może być używana w dowolnym miejscu dzięki wyposażeniu jej w zasilanie na baterie. Zastosowanie całego zestawu (waga + stolik) zapewnia niezwykle wysoki komfort pracy pielęgniarek i lekarzy, co przekłada się jednocześnie na bezpieczeństwo niemowląt.  

» WAGA PRZEZNACZONA DO CELÓW MEDYCZNYCH

Wagi niemowlęce seca posiadają certyfikat CE oraz legalizację pierwotną w III klasie. Spełniają podstawowe wymogi dyrektywy europejskiej dotyczącej wag nieautomatycznych oraz wysokie wymagania jakościowe i techniczne jakie muszą spełniać wagi legalizowane przeznaczone do użytku w praktyce lekarskiej.

» ŁATWA W UTRZYMANIU CZYSTOŚCI

Bardzo prosta forma wagi bez zbytecznych wgłębień i zakamarków jak również wysokiej jakości tworzywo ABS z którego jest wykonana, przyczynia się do łatwego utrzymania wagi w czystości, co jest szczególnie istotne w przypadku ważenia małych dzieci. Wyświetlacz wagi został zaprojektowany i wbudowany w wagę by zminimalizować miejsca gromadzenia się nieczystości, a jednocześnie był czytelny dla obsługującego.

» ZAPROJEKTOWANA DO ŁATWEGO CZYSZCZENIA

Jako światowy lider w dziedzinie pomiarów medycznych i ważenia, firma seca już na etapie projektowania wag uwzględnia kwestię higieny. Dzięki zastosowaniu łatwych do utrzymania w czystości materiałów, wagi seca są łatwe do codziennego czyszczenia i dezynfekcji, dzięki czemu ryzyko pozostawania patogenów na ich powierzchni jest mniejsze. Do dezynfekcji wag seca zalecamy stosowanie chusteczek dezynfekujących zawierających związki AC: czwartorzędowe związki amoniowe. Związki te mają ogólne działanie grzybobójcze, bakteriobójcze i wirusobójcze wobec wirusów otoczkowych. W przeciwieństwie do innych środków dezynfekujących QAS są delikatne dla tworzyw sztucznych i nie mają na nie negatywnego wpływu.

Opis wagi

Obudowa
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości idealnie gładkiego tworzywa.
 • waga posiada metalową podstawę z 4 regulowanymi podgumowanymi podstawkami.
Zasilanie
 • Blok akumulatorowy, zasilacz
Wyświetlacz
 • podświetlany wyświetlacz LCD  
Obsługa
 • trzy wygodne w obsłudze przyciski.

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD
 • Funkcja pozwala na przytrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia - można odłożyć niemowlę w bezpiecznie miejsce, a dopiero potem zapisać wynik.
 • Funkcja TARA
 • Dzięki funkcji TARA można wyeliminować wpływ dodatkowego ciężaru (np. ręcznika czy nakładki na wanienkę) na wynik ważenia.
 • Automatyczne przełączanie zakresu ważenia
 • Waga posiada dwa zakresy ważenia. Zakres ważenia 1 oznacza dokładniejszy pomiar przy mniejszej nośności. W zakresie ważenia 2 można wykorzystać maksymalną nośność wagi.
 • Autohold
 • Po włączeniu funkcji Autohold wynik każdego ważenia będzie w dalszym ciągu wyświetlany po zwolnieniu wagi. Nie jest potrzebne ręczne włączanie funkcji Hold przy każdym ważeniu.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę niemowlęcą w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na nią z wysokości może spaść i ją uszkodzić.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni.
 3. Wagę należy poziomować wyłącznie w stanie nieobciążonym, po każdym przeniesieniu w nowe miejsce
 4. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.

BLOG

Akcesoria

3 Inne produkty w tej samej kategorii: