Waga niemowlęca Seca 834

Specjalna promocja !

690,00 zł brutto

-180,48 zł

870,48 zł brutto

Informacja

Mobilna, kompaktowa waga medyczna z podwójnym zastosowaniem - jako waga do ważenia niemowląt oraz po zdjęciu szalki jako płaska waga do ważenia większych dzieci do 20 kg.

Medyczna waga niemowlęca do zastosowania w gabinetach lekarskich.

Waga zalegalizowana do celów medycznych.

Opakowanie alkoholowych chusteczek do dezynfekcji powierzchni Velox Duo Wipes - Gratis!

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

834 7017 094

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowaniePomiar masy ciała

Informacje szczegółowe

Medyczne wagi do ważenia niemowląt

Ze względu na swoją dwufunkcyjność, waga niemowlęca Seca 834, będzie niezastąpionym urządzeniem w gabinetach lekarskich oraz jako waga mobilna dla pielęgniarek i położnych  środowiskowych. 

Ze względu na swoją funkcjonalność oraz łatwość obsługi stanowi duże udogodnienie w pracy lekarzy na oddziałach pediatrycznych, a także pielęgniarek i położnych środowiskowych.

Medyczne wagi do ważenia niemowląt

Waga z legalizacją, przeznaczona co celów medycznych.

Chusteczki do dezynfekcji powierzchni Velox Duo Wipes gratis

» MAKSYMALNA NOŚNOŚĆ WAGI TO AŻ 20 KG

Waga niemowlęca seca 834 jest wagą dwuzakresową o maksymalnej nośności do 20 kg z działką 10g<10kg>20g. Oznacza to że małe dzieci ważące do 10 kg zostaną zważone z dokładnością do 10g, natomiast większe dzieci powyżej 10 kg zostaną zważone z dokładnością do 20g.  

» WAGA PRZEZNACZONA DO CELÓW MEDYCZNYCH

Wagi niemowlęce seca posiadają certyfikat CE oraz legalizacją pierwotną w IIII klasie, ważną przez 3 lata od licząc od 1 stycznia roku następującego po roku w którym waga została zalegalizowana. Kolejne legalizacje ponowne wagi należy przeprowadzać we własnym zakresie co 25 miesięcy w Obwodowym Urzędzie Miar lub przez naszą firmę.

» ŁATWA W UTRZYMANIU CZYSTOŚCI

Szalkę wagi można odłączyć przy pomocy jednego przycisku, dzięki czemu, można ją wygodnie i bezpiecznie wyczyścić i zdezynfekować. Obudowa wagi głównej został tak zaprojektowana i wykonana by nie było miejsc gdzie może gromadzić się brud, dzięki czemu jest bardzo łatwa w utrzymaniu wymaganej, zwłaszcza w szpitalach czystości. 

» ŁATWA W OBSŁUDZE I FUNKCJONALNA

Waga niemowlęca seca 834 jest bardzo łatwa w obsłudze. Jej największą zaletą jest odłączana szalka. Dzięki takiemu rozwiązaniu - w trakcie np. wizyty kontrolnej - położna ma możliwość, na jednej wadze, wykonania ważenia niemowlaka w pozycji leżącej, a po zdjęciu szalki większego dziecka w pozycji stojącej. Waga wyposażona jest w standardowe użyteczne funkcje takie jak: TARA - dzięki której można na wadze umieścić pieluchę lub miękką podkładkę, która nie zostanie doliczona do wagi dziecka, funkcję HOLD - która pozwoli na zatrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia, dzięki czemu pielęgniarka może spokojnie odłożyć zważonego malucha w bezpieczne miejsce, a dopiero potem zanotować wynik.

» FUNKCJA BMIF

Ta niezwykle użyteczna funkcja może służyć do określenia ile pokarmu zjadło dziecko podczas karmienia lub do określenia przyrostu masy dziecka od ostatniego ważenia. Za pomocą jednego przycisku zapisujemy wagę dziecka przed karmieniem, a następnie ważymy niemowlę po karmieniu. Przełączając się w tryb wyświetlania różnicy na wyświetlaczu pojawi się aktualny pomiar pomniejszony o zapisana wcześniej wartość.

Legalizowane wagi medyczne

Ze względu na funkcjonalność i niewielki ciężar własny waga jest idealna dla pielęgniarek i położnych środowiskowych, do kontroli przyrostu masy ciała małych podopiecznych.

Wyjątkowa, elegancka waga do ważenia niemowląt oraz większych dzieci do 20 kg. Przeznaczona do użytku medycznego w gabinetach lekarskich lub jako waga mobilna dla pielęgniarek i położnych. Ściągana szalka wagi umożliwia ważenie także większych dzieci na stojąco, więc jednocześnie możemy kontrolować wagę młodszych jak i starszych pociech. Specjalnie wyprofilowana powierzchnia ważąca dla niemowląt ma zaokrąglony, gładki kształt i lekko podwyższone ścianki boczne, by zapewnić maluchowi komfort i bezpieczeństwo. Przy pomocy jednego przycisku szalkę można odłączyć od reszty wagi i bezpiecznie ją umyć czy zdezynfekować. 

Na wzrost i przybieranie dziecka na wadze ma wpływ dieta, spokojny sen, dostarczanie zdrowych dawek ruchu i świeżego powietrza. Prawidłowy przyrost wagi jest odbiciem stanu zdrowia dziecka, dlatego tak ważna zwłaszcza w pierwszym okresie życia jest jego kontrola. Przyrost masy ciała ze względów genetycznych, sposobu prowadzenia ciąży itp. może być różny dla każdego dziecka, dlatego ważne jest wykonywanie powtarzalnych pomiarów w równych odstępach czasu, na których podstawie można obserwować w czasie indywidualne tempo wzrostu maluszka. Regularne zapisy pozwolą ocenić czy niemowlak rozwija się prawidłowo i nic nie zakłóca jego procesu wzrostu. 

Waga posiada wbudowaną funkcją Breast-Milk-Intake pozwalającą na uzyskanie informacji ile zjadło dziecko podczas karmienia. Seca 354 jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą w domu kontrolować ilość wypitego mleka przez ich niemowlę. Waga do ważenia niemowląt jest łatwa w obsłudze, wyposażone jest również w funkcję HOLD, która przytrzymuje wynik pomiaru na wyświetlaczu. Dzięki czemu można najpierw zająć się niemowlęciem odkładając go w bezpieczne miejsce, a dopiero później spokojnie zanotować wynik pomiaru. W standardzie waga posiada również funkcję TARA, która umożliwia odjęcie wagi pieluszek lub kocyka od pomiaru masy dziecka. Ponieważ sama waga nie jest ciężka oraz posiada energooszczędny tryb prazy na baterie, sprawia że Seca 354, będzie świetnym narzędziem pracy dla wszystkich którzy w trosce o zdrowie najmłodszych, muszą pozostawać mobilni. 

Opis wagi

Obudowa
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości idealnie gładkiego tworzywa.
 • Składa się z dwóch części:
  szalki wagi do ważenia noworodków (wymiary: szer. 52,5 cm x wys. 8 cm x gł. 25 cm)
  podstawy wagi do ważenia większych dzieci (wymiary: szer. 28 cm x wys. 6,5 cm x gł. 23,5 cm)
Zasilanie
 • 4 baterie AA 
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD  
Obsługa
 • cztery wygodne w obsłudze przyciski, przycisk/blokada do odłączenia szakli wagowej. 

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD
 • funkcja pozwala na przytrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia - można odłożyć niemowlę w bezpiecznie miejsce, a dopiero potem zapisać wynik.
 • Funkcja TARA
 • funkcja TARA pozwala na wyzerowanie wagi po położeniu na niej kocyka lub pieluszki.
 • Funkcja BMIF
 • funkcja Breast-Milk-Intake może służyć do określenia ilości spożytego mleka podczas karmienia lub do pomiaru przyrostu masy ciała dziecka od ostatniego ważenia. Za pomocą jednego przycisku można zapisać wagę niemowlęcia przed karmieniem, a następnie wykonać ponowne ważenie po karmieniu, przełączając się w tryb wyświetlania różnicy, na wyświetlaczu pojawi się aktualny pomiar pomniejszony o zapisaną wcześniej wartość.
 • Automatyczne AUTO-OFF
 • w celu oszczędzania baterii, waga samoczynnie wyłączy się po ok 20 s bezczynności.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę niemowlęcą w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na nią z wysokości może spaść i ją uszkodzić.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni .
 3. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych (np. w łazience).
 4. Regularnie sprawdzaj i wymieniaj baterie.

BLOG

Akcesoria

4 Inne produkty w tej samej kategorii: