Pediatryczny zestaw do pomiaru ciśnienia krwi ze stetoskopem

2 000,00 zł brutto

Informacja

Profesjonalny ciśnieniomierz naramienny Omron HBP-1120 do pomiaru ciśnienia krwi w warunkach klinicznych.

W zestawie komplet pediatrycznych mankietów do pomiaru ciśnienia krwi u dzieci, stetoskop, miarka do pomiaru obwodu ramienia oraz chusteczki do dezynfekcji.

Produkt medyczny CE0197

GWARANCJA PRODUCENTA: HBP-1120 (3 lata), mankiety (1 rok), stetoskop (2 lata) 

Szczegóły

HBP1120/kids/201/Duo/Erka

Nowy produkt

Stan magazynowy

Ostatnie sztuki !

Dane techniczne

ZastosowanieNieinwazyjny pomiar ciśnienia tętniczego
PrzeznaczenieDo intensywnego użytku w placówkach zdrowia
Zakres pomiaru ciśnienia0 - 300 mmHg
Dokładność pomiaru ciśnienia± 3 mmHg
Zakres pomiaru tętna40 - 200 uderzeń / minutę
Dokładność pomiaru tętna± 5% wskazywanego odczytu
Rodzaj mankietuStandardowy, miękki mankiet
Materiały wykończenia mankietuNylon, poliester, poliuretan
Obwód mankietuSS (12-18cm), S (17-22 cm), M (22-32 cm)
Walidacja klinicznatak
Metoda pomiaruOscylomertyczna
Funkcja optymalnego ciśnienia w mankiecietak
Tryby pracyautomatyczny, osłuchowy
Data i godzinanie
Funkcja uśredniana pomiarównie
Wskaźnik wysokiego poziomu ciśnienianie
Wskaźnik prawidłowo założonego mankietunie
Wykrywanie ruchu w czasie badaniatak
Wykrywanie nieregularnego tętnatak
Wykrywanie migotania przedsionkównie
Wyświetlacz LCDtak
Bezprzewodowa transmisja danychnie
Zasilaniezasilacz omron HHP-CM01
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Wymiary ciśnieniomierza (szer. x wys. x gł.)130 mm x 175 mm x 120 mm
Ciężar własny urządzeniaciśnieniomierz bez baterii: 510 g
Materiał wykończenia przewodupolichlorek winylu
PompowanieAutomatyczne pompowanie za pomocą pompy
Wypuszczanie powietrzaAutomatyczny zawór uwalniania powietrza
Przewidywana żywotność urządzenia5 lat
Akcesoriaw komplecie stetoskop pediatryczny, miarka do obwodów, chusteczki do dezynfekcji

Informacje szczegółowe

Profesjonalne ciśnieniomierze dla placówek medycznych

Urządzenia medyczne dla placówek ochrony zdrowia

Zestaw do pomiaru ciśnienia krwi u dzieci metodą oscylometryczną lub osłuchową

zestaw zawiera: ciśnieniomierz elektroniczny omron HBP-1120 (dwa tryby pracy), zestaw mankietów pediatrycznych, stetoskop pediatryczny, miarkę do obwodów oraz chusteczki do dezynfekcji.

Ciśnieniomierz omron HBP-1120 jest urządzeniem specjalnie zaprojektowanym do użytku w profesjonalnych warunkach, a poprawność jego pomiarów została udowodniona klinicznie. Naramienny ciśnieniomierz omron HBP-1120 przeznaczony jest do nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi oraz częstości tętna.

Ciśnieniomierz zapewnia szybkie i niezawodne wyniki każdego dnia nawet podczas częstego użycia, dlatego też dedykowany jest dla gabinetów lekarskich, szpitali, klinik czy innych zakładów opieki zdrowotnej. Zestaw dedykowany dla gabinetów pediatrycznych zawiera komplet mankietów pediatrycznych w trzech rozmiarach pozwalający na wykonanie pomiaru ciśnienia krwi u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

HBP-1120 posiada duży czytelny wyświetlacz. W zależności od potrzeb ciśnieniomierz może działać za pomocą baterii (nie załączone w zestawie) lub dostarczonego z zestawem zasilacza. Pomiar ciśnienia krwi może zostać wykonany przez pracownika medycznego metodą oscylometryczną lub metodą osłuchową z wykorzystaniem stetoskopu.

Ciśnieniomierz wykorzystuje technologię IntelliSense firmy OMRON, która zapewnia, pompowanie mankietu do odpowiedniej wartości, a także podwójną kontrolę czujnika pomiarowego celem zapewnienia najwyższej dokładności pomiarów. W trakcie pomiaru ciśnieniomierz wykrywa również zmiany częstości pracy serca, rytmu serca lub tętna, które mogą być spowodowane schorzeniami serca lub innymi poważnymi problemami zdrowotnymi. Wykrycie arytmii sygnalizowane jest wyraźnym symbolem na ekranie. Funkcja wykrywania arytmii działa tylko w trybie automatycznego pomiaru ciśnienia krwi.

Ze względu na intensywne wykorzystanie ciśnieniomierza w warunkach klinicznych zaleca się wykonywanie okresowych kontroli ciśnieniomierza co najmniej raz do roku.

Stetoskop do pomiaru ciśnienia krwi metodą osłuchową

Wysokiej jakości medyczny stetoskop z dwukanałowym przewodem

stetoskop ERKA. Finesse Child z przełączaną, dopasowaną do rozmiarów dziecięcego ciała głowicą wyposażoną w membranę i lejek.

Stereoskop ERKA Finesse Child został opracowany specjalnie dla lekarzy pediatrów oraz ich małych pacjentów. Wykonywanie badania przedmiotowego, polegającego na osłuchiwaniu poszczególnych narządów wewnętrznych, powinno w idealnych warunkach przebiegać w cichym pomieszczeniu ze spokojnym i współpracującym pacjentem. Jak wiemy jednak, takie sytuacje w warunkach klinicznych występują bardzo rzadko lub wcale :). Dlatego też narzędzia z których korzystamy powinny być jak najwyższej jakości. Nie powodując bowiem same z siebie utrudnień/zakłóceń nie będą generowały dodatkowego stresu przez przedłużające się badanie zarówno dla lekarza jak i zwłaszcza młodego pacjenta.

Biorąc powyższe pod uwagę firma ERKA skonstruowała stetoskop Finesse Child, który łączy w sobie wszystkie wyjątkowe technologie ERKA eliminujące zewnętrzne czynniki mogące zakłócić przenoszenie dźwięków z odpowiednio dopasowaną do rozmiarów dziecięcego ciała głowicą. Wysokiej jakości materiały z których wykonano stetoskop, przekładają się na jego sprawność i trwałość nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania.

Ten wszechstronny stetoskop został wyposażony w dwustronną, przełączaną głowicę. Strona z lejkiem, służy do słuchania szmerów i dźwięków o niskiej częstotliwości. Natomiast strona z membraną pozwala na odsłuchiwanie dźwięków w całym spektrum częstotliwości. Obie strony zakończone są „ciepłym” pierścieniem dla zniwelowania nieprzyjemnego odczucia zimna i zwiększenia komfortu małego pacjenta podczas badania.

Odpowiednio napięta i lekko wypukła membrana zapewnia doskonały rezonans i transmisję dźwięku. Dodatkowo membrana została pomyślnie przetestowana i odpowiednio certyfikowana pod kątem biokompatybilności. Została również sklasyfikowana jako dermatologicznie bezpieczna dla pacjentów. Natomiast zastosowany pierścień minimalizujący odczucie zimna zapewnia pacjentowi (a zwłaszcza dzieciom) komfort podczas badania oraz chroni membranę.

Idealnie wypolerowana, chromowana mosiężna głowica stetoskopu, dzięki uzyskaniu nieporowatej powierzchni zapewnia łatwą i szybką higienę. W porównaniu do głowic wykonanych z aluminium czy stali nierdzewnej powierzchnia głowicy stetoskopu ERKA. FINESSE CHILD jest bardziej odporna na zarazki i bakterie. Wszystkie elementy użyte w stetoskopie ERKA. można łatwo i dokładnie wyczyścić i zdezynfekować. 

Ergonomicznie zaprojektowane, super miękkie końcówki douszne zapewniają doskonałe uszczelnienie akustyczne przed zakłóceniami zewnętrznymi zapewniając jednocześnie odpowiednie dopasowanie i komfort noszenia. Obustronne nachylenie liry pod kątem 15° umożliwia założenie stetoskopu pod anatomicznie prawidłowym kątem.

Zestaw pediatryczny do pomiaru ciśnienia krwi metodą osłuchową ze stetoskopem

Szeroki zakres mankietów od ss do xl

Trzy rozmiarów mankietów

pozwalają wykonać prawidłowy pomiar ciśnienia krwi u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Pomiar ciśnienia krwi jest jedną z obowiązkowych procedur jakie musi wykonać pracownik medyczny by ocenić stan zdrowia pacjenta i choć sama procedura nie jest niczym skomplikowanym to istnieje szereg zasad którymi należy się kierować by uzyskać wartości zgodne ze stanem faktycznym. Jedną z takich zasad warunkujących poprawny pomiar ciśnienia krwi, jest dobór odpowiedniego rozmiaru mankietu. Ramię bowiem na które zakładamy mankiet każdego dziecka jest inne i wymaga dobrania odpowiedniego rozmiaru. 

W zestawie z ciśnieniomierzem omron HBP-1120 dostarczane są trzy rozmiary mankietów oraz miarka do obwodów, pozwalająca na zmierzenie obwodu ramienia małego pacjenta przed wykonaniem pomiaru. Wszystkie mankiety opatrzone są czytelnymi oznaczeniami, które wskazują dla jakich pacjentów o jakim obwodzie ramienia są przeznaczone.  

 • » mankiet GS CUFF2 SS - dla obwodów ramienia od 12 do 18 cm

 • » mankiet GS CUFF2 S - dla obwodów ramienia od 17 do 22 cm

 • » mankiet GS CUFF2 M - dla obwodów ramienia od 22 do 32 cm

Dobierz prawidłowy mankiet by zagwarantować sobie poprawny wynik pomiaru ciśnienia krwi

Zalety ciśnieniomierza

» Łatwy w użyciu

Ciśnieniomierz jest bardzo łatwy w użyciu w warunkach klinicznych. Pomiar wykonuje się poprzez naciśniecie tylko jednego przycisku start/stop. Natomiast tryb osłuchiwania aktywuje się drugim dedykowanym do tego przyciskiem czytelnie oznaczonym ikoną stetoskopu.

» Dwa tryby pracy

W zależności od potrzeby, można wybrać w pełni automatyczny pomiar oscylometryczny ciśnienia krwi z funkcją arytmii lub manualny tryb osłuchiwania (przy pomocy stetoskopu). W trybie osłuchiwania nie działa funkcja wykrywania ruchu jak również nie jest mierzona częstość tętna.

» Funkcja zerowania

Przed każdym pomiarem urządzenie przeprowadza samokontrolę i wskazuje że zostało wyzerowane zapewniając tym samym dokładne wyniki pomiaru.

» Funkcja wykrywania ruchu ciała

Jednym z ważnych warunków uzyskania poprawnych wyników pomiarowych jest brak poruszania się pacjenta (w tym mówienia) podczas wykonywania pomiaru. Ciśnieniomierz posiada funkcję wykrywania ruchu. W przypadku jej aktywacji przerywa opróżnianie mankietu na 5 sekund i sygnalizuje problem odpowiednią ikoną. Pomiar zostaje wznowiony po 5 sekundach i ciśnieniomierz podejmuje próbę zakończenia pomiaru w trakcie jednego cyklu. Funkcja nie działa w trybie osłuchiwania.

» Bardzo trwały

Ciśnieniomierz został skonstruowany z bardzo trwałych materiałów zarówno co do obudowy zewnętrznej, plastikowego złącza mankietu jak również wewnętrznych elementów takich jak pompa czy czujnik pomiarowy, aby przetrwać codzienne intensywne użytkowanie w szpitalach i placówkach medycznych.

» Szeroki zakres dostępnych mankietów

Dokładność wszystkich ciśnieniomierzy i komfort pacjenta zależą od zastosowania odpowiedniego rozmiaru mankietu dla danego pacjenta. Dlatego ciśnieniomierz HBP-1120 jest kompatybilny z serią specjalnie zaprojektowanych mankietów omron GS CUFF2. Miękkie mankiety wykonane są z wytrzymałych, a jednoczenie niezwykle miłych dla skóry materiałów, które bardzo dokładnie układają się wokół ramienia. Należy pamiętać by do ciśnieniomierza używać tylko oryginalnych i kompatybilnych z nim mankietów z serii omron GS CUFF2, użycie innych mankietów może wpłynąć na dokładność wykonywanego pomiaru i w takim przypadku producent nie gwarantuje jego poprawności.

» Łatwy do utrzymania w czystości

Obłe kształty bez zbędnych zakamarków sprawiają że zarówno ciśnieniomierz jak i mankiet w łatwy sposób można wyczyścić i zdezynfekować miękką ściereczką zwilżoną alkoholem lub np. gotowymi chusteczkami nasączonymi roztworem na bazie alkoholu. W zestawie otrzymają Państwo paczkę zawierającą 50 szt nasączanych chusteczek Velox® Duo Wipes przeznaczonych do dezynfekcji urządzeń medycznych.  

Profesjonalny ciśnieniomierz Omron HBP-1120 dla gabinetów lekarskich i szpitali

Wymiary ciśnieniomierza omron HBP-1120

Prosty w obsłudze • Gwarantowana dokładność pomiarów

Technologia IntelliSense

Technologia Intellisense™ zapewnia, że rękaw pompowany jest do odpowiedniej wartości, a system podwójnej kontroli zapewnia, że czujnik wykonujący pomiar jest kontrolowany przez drugi czujnik w celu zapewnienia większej dokładności.

Walidacja kliniczna ciśnieniomierzy

Firma Omron jako pierwsza na świecie zdecydowała się na pełną walidację kliniczną wszystkich swoich ciśnieniomierzy.

Walidacja kliniczna to proces polegający na testowaniu urządzeń pod kątem spełniania wymagań ustanowionych przez międzynarodowe, niezależne organizacje. Do organizacji prowadzących walidację ciśnieniomierzy należą:

 • Brytyjskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (BHS),
 • Association for the Advancement of Medical Instrumentation (AAMI),
 • Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (ESH).

Organizacje te poprzez przyznanie certyfikatu „clinically validated” potwierdzają wysoką dokładność pomiarów wykonywanych za pomocą urządzenia.

Kliniczna ocena działania urządzenia została przeprowadzona w pozycji spoczynkowej (stopy na podłożu, nogi nieskrzyżowane, plecy spoczywające na oparciu, ramiona wsparte w sposób umożliwiający założenie mankietu na wysokości serca) zgodnie z normą ISO 81060-2:2013.

Zestaw zawiera

 1. Ciśnieniomierz Omron HPB-1120
 2. Trzy miękkie mankiety w rozmiarach: SS, S, M
 3. Stetoskop ERKA. Finesse Child
 4. Miarkę do pomiaru obwodów ramienia
 5. Zasilacz
 6. Opakowanie chusteczek dezynfekujących (50 szt.) Velox® Duo Wipes 
 7. Instrukcję obsługi w języku polskim

Uwaga! Wszystkie sprzedawane akcesoria w naszym sklepie do produktów marki Omron są akcesoriami oryginalnymi marki Omron. Podłączenie nieoryginalnych akcesoriów lub niekompatybilnych z jednostką główną może skutkować uszkodzeniem samego urządzenia i będzie równoznaczne z utratą gwarancji producenta na produkt. 

Warunki Gwarancji producenta

Produkty marki Omron zostały wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów i dołożono wielkiej staranności podczas ich produkcji. Produkty zostały zaprojektowane w taki sposób by zapewnić zadowolenie i satysfakcję Klienta, pod warunkiem że są użytkowane i konserwowane zgodnie z instrukcją obsługi.
Gwarancja obejmuje właściwą konstrukcję, wykonanie i materiały które zostały użyte do produkcji. W czasie trwania gwarancji firma Omron zapewnia bezpłatne naprawy w zakresie naprawy usterek lub wymiany wadliwych części. Gwarancja obejmuje wyłącznie produkty zakupione na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Gwarancja nie obejmuje:

 1. Kosztów transportu i zagrożeń związanych z transportem.
 2. Kosztów napraw i/lub wad wynikających z napraw wykonywanych przez nieautoryzowane osoby.
 3. Okresowych przeglądów i konserwacji.
 4. Awarii, zużycia części opcjonalnych lub dodatków innych niż urządzenie główne.
 5. Kosztów wynikających z faktu odmowy przyjęcia usterki do naprawy w ramach gwarancji (koszty pokrywa w takim przypadku nabywca).
 6. Uszkodzeń innych rodzajów włącznie z osobowymi spowodowanymi przez wypadek, nieprawidłowe użytkowanie lub podłączenie do jednostki głównej nieoryginalnych części zamiennych lub akcesoriów takich jak mankiety, zasilacze, końcówki do podłączenia mankietu, przewód mankietu.
 7. Uszkodzeń spowodowanych nieprzestrzeganiem uwag dotyczących bezpieczeństwa lub procedur posługiwania się urządzeniem opisanych w instrukcji obsługi. 
 8. Stwierdzonych wad urządzenia i wyposażenia dodatkowego powstałych w wyniku uszkodzeń mechanicznych, termicznych lub chemicznych.
 9. Uszkodzeń spowodowanych przepięciami, zjawiskami atmosferycznymi lub instalacją użytkownika.
 10. Uszkodzeń spowodowanych przeciążeniami elektrycznymi urządzenia.
 11. Uszkodzeniami związanymi z brakiem zalecanych czynności konserwacyjnych.
 12. Usługi kalibracji.
 13. Części opcjonalne objęte są 12 miesięczną gwarancją od daty zakupu.
 14. Opcjonalne części obejmują m.in.: mankiet i przewód mankietu, zasilacz.

Naprawa lub wymiana w okresie gwarancji nie daje prawa do przedłużenia lub odnowienia okresu gwarancji. Gwarancja będzie zapewniona wyłącznie, gdy zwrócony zostanie kompletny, czysty produkt razem z oryginalną fakturą/paragonem wystawionym przez sprzedawcę dla klienta.

Wymiana zużywających się akcesoriów

Akcesoria takie jak mankiet są częściami zużywającymi się w czasie, które zgodnie z zaleceniami producenta należy regularnie wymieniać (patrz instrukcja obsługi dla danego modelu) by zachować najwyższą jakość pomiaru. Jeżeli więc z powodu zużycia lub innej potrzeby muszą Państwo dokupić sam mankiet do ciśnieniomierza, prosimy dokładnie zapoznać się z opisem danego mankietu (do jakiego modelu ciśnieniomierza można go zastosować) lub skontaktować się z nami przed zakupem w celu dobrania odpowiedniego modelu.

Szanowni Państwo by zapewnić jak najlepsze i powtarzalne wyniki pomiarów produkty marki Omron przechodzą szereg, badań i certyfikacji. Poszczególne modele testowane są pod kątem jakości z odpowiednio do nich przeznaczonymi akcesoriami i tylko w takiej konfiguracji mogą zapewnić Państwu miarodajne wyniki. Dlatego bardzo istotną kwestią jest podłączanie do danego modelu kompatybilnych i oryginalnych z nim akcesoriów. Zastosowanie niekompatybilnych/lub nieoryginalnych z danym urządzeniem mankietów może skutkować uzyskaniem nieprawidłowych odczytów.

Usługa kalibracji i sprawdzania sprzętu

Świadczymy także usługi odpłatnego sprawdzania/kalibracji ciśnieniomierzy marki Omron w przypadku których upłynął już okres gwarancji. Jeżeli posiadają Państwo starszy sprzęt i chcą się upewnić że urządzenie wykonuje poprawne pomiary zapraszamy do kontaktu z nami. 

BLOG

Akcesoria

2 Inne produkty w tej samej kategorii: