Ciśnieniomierz Microlife BT A7 Touch

255,00 zł brutto

Informacja

Automatyczny ciśnieniomierz naramienny do pomiaru ciśnienia krwi w warunkach domowych z dotykowym ekranem.

Ciśnieniomierz z funkcją AFIB służącą do wykrywania migotania przedsionków podczas kontroli ciśnienia.

Dokładność urządzenia potwierdzona klinicznymi badaniami zgodnie z protokołem BIHS o najwyższym stopniu jakości A/A.

GWARANCJA DOOR-TO-DOOR - 5 lat

Szczegóły

BP-A7-Touch

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieKontrola ciśnienia krwi w warunkach domowych
PrzeznaczenieDo użytku domowego
Zakres pomiaru ciśnienia20 - 280 mmHg
Dokładność pomiaru ciśnienia± 3 mmHg
Zakres pomiaru tętna40 - 200 uderzeń / minutę
Dokładność pomiaru tętna± 5% wskazywanego odczytu
Rodzaj mankietuSztywny, wstępnie uformowany
Obwód mankietu22 cm - 42 cm
Walidacja klinicznatak
Metoda pomiaruoscylomertyczna
Funkcja optymalnego ciśnienia w mankiecietak
Data i godzinatak
Funkcja uśredniana pomiarówśredni wynik z 3 pomiarów w trybie MAM
Wskaźnik wysokiego poziomu ciśnieniatak
Wskaźnik prawidłowo założonego mankietutak
Wykrywanie ruchu w czasie badaniatak
Wykrywanie nieregularnego tętnanie
Wykrywanie migotania przedsionkówtak
Tryb "GOŚCIA"tak
Pamięć użytkowników2 osoby
Wyświetlacz LCDekran dotykowy
Pamięć99 ostatnich pomiarów z datą i godziną
Bezprzewodowa transmisja danychnie
Interfejskabel USB
Zasilaniebateryjne 4 x AAA 1.5V lub zasilacz (oba dołączone w zestawie)
Trwałość bateriiokoło 400 pomiarów (na nowych bateriach alkalicznych)
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności15% - 95% maksymalna wilgotność względna
Wymiary ciśnieniomierza (szer. x wys. x gł.)82 x 160 x 35 mm
Ciężar własny urządzeniaciśnieniomierz z bateriami: 312 g; mankiet: 200 g
Materiał wykończenia przewodupolichlorek winylu
Klasyfikacja IPIP 20
Przewidywana żywotność urządzenia5 lat lub 10000 pomiarów

Informacje szczegółowe

Wykrywanie migotania przedsionków

Ciśnieniomierz Microlife BP A7 TOUCH z funkcją wykrywania migotania przedsionków i ekranem dotykowym

zaprojektowany we współpracy z lekarzami oraz poddany testom klinicznym które potwierdziły wysoką dokładność pomiarową ciśnieniomierza.

Ciśnieniomierz Microlife BP A7 Touch łączy przyjazny dla użytkownika ekran dotykowy z innowacyjnymi i precyzyjnymi technologiami pomiaru ciśnienia krwi Microlife, tworząc jeden z najbardziej zaawansowanych ciśnieniomierzy firmy Microlife. Ciśnieniomierz BP A7 Touch wykrywa migotanie przedsionków podczas domowego pomiaru ciśnienia krwi przy użyciu słynnego algorytmu AFIB firmy AFIBsens. Urządzenie przechowuje do 99 odczytów dla każdego z dwóch użytkowników oraz umożliwia wykonanie pomiaru bez zapamiętywania wyników w trybie „Gościa”.

Ciśnieniomierz Microlife BP A7 Touch wykorzystuje oscylometryczną metodę pomiaru ciśnienia krwi i jest przeznaczony do pomiaru ciśnienia u dzieci od 12 roku życia oraz u osób dorosłych. Ciśnieniomierz spełnia najwyższe standardy, a jego dokładność została potwierdzona kliniczne zgodnie z protokołem brytyjskiego i irlandzkiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (BIHS) o najwyższym stopniu jakości A/A. Ciśnieniomierz został walidowany klinicznie u pacjentów z nadciśnieniem, niedociśnieniem, cukrzycą, u kobiet w ciąży, mających stan przedrzucawkowy, u osób z miażdżycą tętnic, schyłkową niewydolnością nerek, otyłością oraz osób w podeszłym wieku. Urządzenie z dużą dokładnością może wykryć nieregularny puls, sugerujący migotanie przedsionków (AF). Należy jednak pamiętać że ciśnieniomierz nie służy do diagnozowania migotania przedsionków, stanowi jedynie sygnał / zwrócenie uwagi na występujący problem, który należy skonsultować z lekarzem i potwierdzić za pomocą specjalistycznego badania (EKG).

Ciśnieniomierz Microlife BP A7 Touch może pracować w dwóch trybach: 

tryb standardowy w trakcie którego aparat dokonuje pojedynczego pomiaru i wyświetla wyniki skurczowego i rozkurczowego ciśnienia krwi oraz wartość tętna

tryb AFIB/MAM w trakcie którego urządzenie przeprowadza trzy automatyczne pomiary z 15 sekundową przerwą pomiędzy każdym i następnie wyświetla uśredniony wynik z trzech pomiarów. W tym trybie urządzenie dokonuje również sprawdzenia pod kątem migotania przedsionków. Wykonywanie pomiaru w trybie MAM jest bardziej zalecane gdyż ze względu na ciągłe wahania ciśnienia uzyskany w ten sposób uśredniony wynik jest bardziej wiarygodny od pojedynczego pomiaru.

Migotanie przedsionków i nadciśnienie tętnicze to jedne z najczęstszych przyczyn wystąpienia udaru, ważne jest zatem by wykryć problem we wczesnym etapie nawet jeżeli nie występują jeszcze żadne objawy. Ocenę ryzyka wystąpienia u danej osoby zatoru, ułatwia regularny pomiar ciśnienia krwi jak również wiedza o tym czy ktoś w rodzinie miał problemy z sercem. Wczesne rozpoznanie migotania przedsionków i podjęcie leczenia może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru w przyszłości. Badanie pod kątem migotania przedsionków jest szczególnie zalecane u osób starszych powyżej 65 roku życia, gdyż prawdopodobieństwo wystąpienia udaru zwiększa się z wiekiem. Badania pod tym katem powinny wykonywać także osoby które mają wysokie ciśnienie krwi (np. SYS wyższe niż 159 lub DIA wyższe niż 99), a także osoby u których stwierdzono cukrzycę, niewydolność serca lub które w przeszłości przeszły udar. Natomiast badania przesiewowe w kierunku migotania przedsionków w u młodych osób lub u kobiet w ciąży nie są zalecane, gdyż mogą przedstawiać złe wyniki powodujące niepotrzebny niepokój. Algorytm AFIB używany w ciśnieniomierzach Microlife został sprawdzony w testach klinicznych, które udowodniły jego skuteczność na poziomie 97 -100%. 

Technologia Gentle+

Technologia Gentle+ zapewnia optymalne napełnienie mankietu powietrzem, umożliwiając wykonanie komfortowych dla pacjenta pomiarów ciśnienia krwi, bez zbędnego uciskania ramienia.

Ciśnieniomierz Microlife BP A7 Touch

Prosty i wygodny w obsłudze • Gwarantowana dokładność pomiarów

w komplecie wygodna podstawka do ułożenia ciśnieniomierza oraz mankietu

Funkcja mam

Automatyczny pomiar potrójny

W trybie MAM wykonywane są automatycznie 3 następujące po sobie pomiary, a następnie wyświetlana jest średnia z pomiarów. Ponieważ ciśnienie krwi nieustannie się waha, wynik uzyskany w ten sposób jest bardziej miarodajny niż podczas wykonania pojedynczego pomiaru. Technologia MAM została potwierdzona w 5 opublikowanych badaniach naukowych.

funkcja AFIB

Wykrywanie migotania przedsionków

Funkcja działa w trybie MAM. Urządzenie z dużym prawdopodobieństwem wykrywa migotanie przedsionków. Algorytm AFIB używany w ciśnieniomierzach Microlife został sprawdzony w licznych testach klinicznych udowadniając swoją skuteczność w wysokości 97-100%.

wygodny czytelny i dotykowy ekran

Wygodny dotykowy ekran

Ciśnieniomierz wyposażony jest w dotykowy, podświetlany ekran z dużymi cyframi o wysokości 24 mm, który z łatwością odczytają nawet osoby ze słabszym wzrokiem.

klasyfikacja pomiaru

Kolorowy wskaźnik klasyfikacji nadciśnienia

Czytelna, czterostopniowa, kolorowa klasyfikacja wyników pomiarów pomaga szybko zorientować się czy zmierzone ciśnienie mieści się w prawidłowym czy podwyższonym zakresie.

kontrola-mankietu

Funkcje sprawdzające poprawność założenia mankietu

Urządzenie sprawdzi poprawność założenia mankietu oraz czy w trakcie pomiaru został wykryty błąd sygnału spowodowany nadmiernym ruchem co mogłoby zafałszować wynik.

standardowy rozmiar mankietu

Wstępnie uformowany mankiet

W zestawie dołączony jest wygodny, wstępnie uformowany mankiet, który pozwala na przeprowadzenie badania ciśnienia krwi dla najbardziej popularnych rozmiarów ramion od 22 do 42 cm.

pamieć dwóch wizytowników

Pamięć dla dwóch użytkowników

Urządzenie pozwana na automatyczne zapamiętanie 99 pomiarów dla każdego z dwóch użytkowników. Przed pomiarem należy wybrać użytkownika pod którym dane zostaną zapisane.

zasilanie ciśnieniomierza

Zasilanie ciśnieniomierza

Urządzenie może być zasilane dołączonymi do zestawu bateriami lub zasilaczem. Ikona niskiego poziomu baterii pojawi się gdy baterie będą wyczerpanie w 3/4.  

Walidacja kliniczna ciśnieniomierzy

Walidacja kliniczna to proces polegający na testowaniu urządzeń pod kątem spełniania wymagań ustanowionych przez międzynarodowe, niezależne organizacje. Dokładność ciśnieniomierzy Microlife została potwierdzona w badaniach klinicznych zgodnie z protokołem brytyjskiego i irlandzkiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (BIHS) o najwyższym możliwym stopniu jakości A/A. 

Ciśnieniomierze zostały przebadane klinicznie na różnych grupach pacjentów w tym: pacjentów z nadciśnieniem, niedociśnieniem, cukrzycą, kobietach w ciąży, ze stanem przedrzucawkowym, miażdżycą tętnic, schyłkową niewydolnością nerek, otyłością i u osób w podeszłym wieku. 

walidacja ciśnieniomierza na ogólnej populacji

walidacja ciśnieniomierza w grupie kobiet w ciąży

walidacja ciśnieniomierza u pacjentów z cukrzycą

walidacja ciśnieniomierza u osób z otyłością

walidacja ciśnieniomierza u dzieci powyżej 12 roku życia

walidacja ciśnieniomierza u pacjentów z chorobami nerek

walidacja ciśnieniomierza u pacjentów z migotaniem przedsionków

Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem !

Model Microlife BP A7 Touch oferuje możliwość przesyłania pomiarów ciśnienia do bezpłatnego oprogramowania Microlife BP Analyzer +, który może być instalowany na komputerach z systemem Windows 7, 8 i 10.

Uzyskaj kompleksowe i długoterminowe informacje o ciśnieniu krwi

Dla tych z Państwa, którzy muszą regularnie mierzyć ciśnienie w ciągu dnia z pewnością przydatna będzie możliwość używania ciśnieniomierza z bezpłatnym oprogramowaniem komputerowym Microlife BPA+. Wystarczy ściągnąć i zainstalować na komputerze oprogramowanie, połączyć dostarczonym w zestawie kablem ciśnieniomierz z komputerem by przesłać zapamiętane w urządzeniu wyniki.

Gromadzenie tak ważnych dla Państwa zdrowia danych w oprogramowaniu jest dużo łatwiejsze niż zapisywanie ich na kartkach, łatwiej także obserwować dane w czasie czy wydrukować pomiary z wybranego okresu i przesłać je np. w mailu do lekarza prowadzącego. Plusem programu jest możliwość zrobienia krótkiej notatki przy każdym pomiarze, co może być szczególnie ważne dla osób które muszą kontrolować ciśnienie regularnie i o stałych porach. Informację o wystąpieniu szczególnego zdarzenia, które mogło wpłynąć na zawyżenie pomiaru ciśnienia można zanotować przy pomiarze dla wiadomości naszej lub lekarza.

Oprogramowanie Microlife BPA + obsługuje wiele profili użytkowników, dzięki czemu wszyscy członkowie Twojej rodziny mogą tworzyć swoje indywidualne profile, aby przechowywać i przeglądać pomiary ciśnienia krwi na komputerze

Co to jest migotanie przedsionków (AF)?

Normalnie serce skurcza i rozkurcza się w regularnym cyklu. Pewne komórki w sercu produkują elektryczne sygnały, które synchronizują pracę serca jako pompy krwi. Migotanie przedsionków występuje, gdy gwałtowne desynchronizujące sygnały elektryczne są obecne w sercu, w obu górnych komorach nazwanych przedsionkami, które wywołują szybką i niesynchroniczną pracę zwaną migotaniem. Migotanie przedsionków występuje, gdy szybkie, zdezorganizowane sygnały elektryczne są obecne w dwóch górnych komorach serca, zwanych przedsionkami; powodując ich nieregularne kurczenie się (to się nazywa migotaniem). Migotanie przedsionków jest najczęstszą postacią arytmii serca. Często nie powoduje żadnych objawów, ale znacznie zwiększa ryzyko udaru. Skontaktuj się z lekarzem i stale kontroluj problem migotania przedsionków.

Kto powinien być badany pod kątem migotania przedsionków?

Badanie przesiewowe AF jest zalecane dla osób w wieku powyżej 65 lat, ponieważ prawdopodobieństwo wystąpienia udaru zwiększa się wraz z wiekiem. Badanie przesiewowe metodą AF zaleca się także osobom w wieku powyżej 50 lat, które mają wysokie ciśnienie krwi (np. SYS wyższe niż 159 lub DIA wyższe niż 99), a także osobom z cukrzycą, niewydolnością serca lub tymi, które wcześniej przeszły udar. U młodych osób lub u kobiet w ciąży badania przesiewowe w kierunku migotania przedsionków nie są zalecane, ponieważ mogą powodować fałszywe wyniki i niepotrzebny niepokój. Ponadto młode osoby z AF mają niskie ryzyko udaru mózgu w porównaniu do osób starszych.

Czynniki ryzyka, które możesz kontrolować

Wczesne rozpoznanie AF, a następnie odpowiednio podjęte leczenie może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru. Znając swoje ciśnienie krwi oraz mając informacje dotyczącą występowania migotania przedsionków możemy działać prewencyjnie.

Jak prawidłowo wykonać pomiar ciśnienia krwi

 1. Przed wykonaniem pomiaru unikaj nadmiernej aktywności, przyjmowania pokarmów oraz palenia tytoniu.
 2. Usiądź na krześle z oparciem i zrelaksuj się przez 5-10 minut.
 3. Trzymaj stopy płasko na podłodze i nie krzyżuj nóg.
 4. Pomiar wykonuj zawsze na tym samym ramieniu (zwykle lewym).
 5. Zaleca się, aby lekarz przy pierwszej wizycie przeprowadził pomiar ciśnienia na obu rękach równocześnie, w celu określenia, na którym ramieniu powinien być przeprowadzony pomiar w przyszłości. Ramię, na którym wartości ciśnienia są wyższe powinno być wykorzystane do pomiarów ciśnienia krwi.
 6. Zdejmij odzież, która mogłaby uciskać ramię. Nie podwijaj rękawów, gdyż mogą one uciskać ramię. Rozprostowane rękawy nie wpływają na pracę mankietu.
 7. Zawsze sprawdzaj czy został użyty mankiet o właściwym obwodzie (sprawdź znaczniki na mankiecie) - przed zakupem ciśnieniomierza zmierz obwód swojego ramienia i kup urządzenie z odpowiednim rozmiarem mankietu. Jeżeli nie jesteś pewny jaki mankiet wybrać, zadzwoń do nas lub przyjdź do sklepu stacjonarnego gdzie pomożemy Ci w doborze odpowiedniego mankietu.
 8. Zaciśnij mankiet dokładnie, jednak niezbyt silnie.
 9. Upewnij się, że mankiet jest założony 1-2 cm powyżej łokcia.
 10. Znacznik arterii umieszczony na mankiecie (3 cm żółty pasek) musi znaleźć się nad arterią po wewnętrznej stronie stawu łokciowego.
 11. Wspieraj ramię podczas pomiaru.
 12. Upewnij się, że mankiet znajduje się na wysokości serca

Zestaw zawiera

 1. Ciśnieniomierz BT A7 Touch
 2. Podstawka na ciśnieniomierz oraz mankiet
 3. Stożkowy, uformowany mankiet  (22-42 cm)
 4. Baterie (4xAAA)
 5. Zasilacz
 6. Kabel do podłączenia ciśnieniomierza z komputerem
 7. Etui do przechowywania
 8. Instrukcję obsługi w języku polskim
 9. Kartę do notowania zmierzonych wartości ciśnienia
 10. Kartę gwarancyjną

Uwaga! Wszystkie sprzedawane akcesoria w naszym sklepie do produktów marki Microlife są akcesoriami oryginalnymi marki Microlife. Podłączenie nieoryginalnych akcesoriów lub niekompatybilnych z jednostką główną może skutkować uszkodzeniem samego urządzenia i będzie równoznaczne z utratą gwarancji producenta na produkt. 

BLOG

14 Inne produkty w tej samej kategorii: