Termoaktywna bielizna na lato i zimę

Termoaktywna bielizna na lato i zimę

 (5)    0

  Promocje i nowości

Bóle stawów i mięśni pleców należą do najczęstszych przyczyn wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Codziennie co 6 pacjent skarży się na tego typu dolegliwości, a w szczególności osoby starsze, u których rozpoczęły się aktywne procesy zwyrodnieniowe związane z wiekiem. Mamy do czynienia zarówno z procesem degeneracji mięśni i stawów nie tylko na tle nerwowym, ale również metabolicznym.

Mięśnie z wiekiem stają się sztywniejsze ze względu na zmniejszony przepływ krwi. Dzieje się tak na skutek zmniejszenia dostarczania substancji odżywczych przez tętnice oraz słabnącego z wiekiem krążenia żylnego zapewniającego odpływ metabolitów. Na skutek tego, dochodzi do tworzenia się zmian zwyrodnieniowych. Powstają one także na skutek zaburzenia ruchomości stawów, kiedy dochodzi do pojawienia się nierównowagi napięciowej mięśni wokół tych stawów. Mamy również do czynienia z bólami związanymi z urazami, zwichnięciami i niestabilnością w obrębie stawów kręgosłupa.

W celi złagodzenia tych dolegliwości stosowanych jest wiele technik z zakresu rehabilitacji ruchowej i fizykoterapii, jak również aplikowana jest farmakologia. Stosowane są również najprostsze metody leczenia, oparte na wykorzystywaniu naturalnych bodźców takich jak światło, ciepło, zimno, ucisk itp. Bardzo często ludzie w sposób instynktowny pocierają miejsca bolesne, ogrzewają, oziębiają, uciskają, piją mikstury z ziół w celu łagodzenia skutków zmian pourazowych, przeciążeniowych i zwyrodnieniowych.

Od wielu wieków w wyżej wymienionych przypadkach jako naturalny środek stosowane są również produkty wełniane.

właściwości naturalnej wełny Merino

Dzięki właściwościom elektrostatycznym wełna zmienia napięcie skóry, dając poczucie relaksu szczególnie w przypadku napięć o podłożu emocjonalnym. Działa ona również na mechanoreceptory zmniejszając napięcia wynikające z przeciążeń mechanicznych. Podnosząc miejscowo temperaturę ciała zawsze optymalnie do 36,6 stopni C, bez względu na warunki pogodowe zapobiega wyziębnięciu mięśni. Mimo, iż w okolicach kręgosłupa jest zwiększone pocenie się, pot nigdy nie oziębia się, gdyż wełna nawet mokra grzeje. Rozluźnia to napięte i sztywne mięśnie. Ponadto wełna nie podrażnia skóry, ma działanie antyalergiczne poprzez hamowanie rozwoju roztoczy.

Zdarza się jednak, że w tkankach Naszego kręgosłupa toczą się aktywne stany zapalne. Aby je zmniejszyć należy miejscowo obniżyć temperaturę ciała co zmniejszy przemianę materii i spowoduje wyciszenie stanu zapalnego. Dlatego pomyślano o tym i stworzono podkoszulek, który z tyłu jest wełniany, a z przodu bawełniany dzięki czemu umożliwia on odprowadzanie ciepła z organizmu. Poprzez część bawełnianą z przodu następuje zmniejszenie temperatury ciała w obrębie brzucha. Wskutek tego zmniejsza się przekrój dużych naczyń krwionośnych znajdujących się właśnie z przodu ciała człowieka. Zapewnia to odpływ krwi z tylnej części ciała a co za tym idzie zmniejszenie stanów zapalnych w obrębie stawów kręgosłupa. Odbywa się to w sposób naturalny co nie jest możliwe w przypadku całościowej koszulki wełnianej.

Termoaktywna bielizna bawełniana z wełna Merino

Zastosowanie wełny na plecach a bawełny z przodu koszulki ma jeszcze jedno istotne znaczenie dla organizmu człowieka podczas wysiłku fizycznego. Pomiędzy Naszymi mięśniami znajduje się szkielet włókien powięziowych. W przypadku ciepła z tylu włókna te rozluźniają się dając uczucie relaksu, natomiast z przodu na skutek schłodzenia utwardzają się co daje podporę dla mięśni brzucha, które odgrywają istotna role w stabilizacji kręgosłupa.

Artur Pawłowski - Mgr fizjoterapii

Innowacyjny podkoszulek z wełną Merino

Koszulki dostępne są w naturalnych kolorach, które gustownie można połączyć z różnymi częściami garderoby. Polecane dla osób w każdej grupie wiekowej, a w szczególności:

  • dla osób intensywnie ćwiczących na świeżym powietrzu
  • dla osób aktywnie spędzających czas np. na spacer lub wycieczkę w góry
  • dla osób z dolegliwościami bólowymi i stanami zapalnymi kręgosłupa
  • dla osób starszych jako skutecznie zabezpieczenie przed zawianiem i wyziębieniem pleców

Zapraszany do zapoznania się z naszą ofertą na

 bieliznę termoaktywną

 (5)    0

Komentarze są zamknięte dla tego posta