Taśma Ares UNCUT do kinesiotapingu

35,00 zł brutto

Informacja

Kolorowe, elastyczne, wodoodporne taśmy terapeutyczne do stosowania w metodzie Kinesiology Tapingu.

Ares UNCUT nie zawiera lateksu przez co jest bezpieczna dla nawet bardzo wrażliwej skóry. Wykonana jest z wysokiej jakości bawełnianej tkaniny o tej samej elastyczności co ludzka skóra.

Wspomaganie naturalnego leczenia poprzez normalizację funkcji mięśni, poprawienie przepływu krwi i limfy.

Szczegóły

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

Długość taśmy5 m
Szerokość taśmy5 cm
Rodzaj taśmybezlateksowa, hipoalergiczna z włókien bawełnianych
Typ klejuakrylowy, aktywowany ciepłem
Wodoodpornatak

Informacje szczegółowe

Naturalne terapie regenerujące mięśnie

Ares Kinesiology Tape jest elastyczną, wodoodporną  taśmą terapeutyczną stosowaną w metodzie Kinesiology Tapingu (inaczej plastrowanie dynamiczne).

Kinesiology Taping to prosta metoda leczenia schorzeń układu mięśniowo-powięziowego, która znalazła swoje zastosowanie głównie w leczeniu fizjoterapeutycznym urazów u sportowców, jednakże coraz częściej wykorzystywana jest jako metoda pomocnicza w neurologii, onkologii, ortopedii, pediatrii, położnictwie oraz kosmetyce.

Celem metody jest wspomaganie naturalnego leczenia poprzez normalizację funkcji mięśni, poprawienie przepływu krwi i limfy na powierzchni, która została pokryta plastrem. Układ mięśniowo-powięziowy wspomagany przez różnego rodzaju aplikację elastycznych plastrów przyczynia się do redukcji bólu, wspiera procesy gojenia się tkanek i przywraca im normalne funkcjonowanie.

» Leczy urazy sportowe

» Ogranicza i redukuje ból

» Pobudza przepływ krwi i limfy

» Zmniejsza nadmierne napięcie mięśniowe

» Stanowi wsparcie dla mięśni i stawów

» Zmniejsza efekt zmęczenia mięśni

» Zapobiega powstawaniu urazów

» Usprawnia pracę układu mięśniowo-powięziowego

» Polepsza odżywianie skóry dzięki oddziaływaniu na mikrokrążenie

» Wspomaga fizjoterapię pacjentów z uszkodzeniami obwodowego układu nerwowego

» Wspomaga w leczeniu obrzęków

» Wspomaga leczenie bólu w odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa u kobiet w ciąży

Do terapii używa się specjalnych bawełnianych plastrów pokrytych jednostronnie specjalnym medycznym klejem akrylowym aktywowanym termicznie. Elastyczność plastrów jest zbliżona do elastyczności mięśni, a właściwości fizyczne do parametrów ludzkiej skóry. Plastry nanosi się na oczyszczoną i osuszoną skórę, wolną od wszelakich tłustych kremów, balsamów itp.

Taśma Ares Kinesiology Tape nie zawiera lateksu przez co jest bezpieczna dla nawet bardzo wrażliwej skóry. Taśma wykonana jest z wysokiej jakości bawełnianej tkaniny o tej samej elastyczności co ludzka skóra, jest elastyczna i wodoodporna, przepuszcza powietrze dzięki czemu pozwala oddychać skórze zapobiegając tym samym odparzeniom. Zapewnia niemalże niewyczuwalne, komfortowe noszenie. Ponieważ jest wodoodporna, aplikacja przylega równie mocno po prysznicu czy kąpieli.

Jak to działa?

Kiedy mięsień jest opuchnięty, sztywny lub gdy dochodzi w nim do stanu zapalnego, przestrzeń pomiędzy skórą, a mięśniem się zmniejsza, co powoduje zaburzenie przepływu limfy i krwi. Tak wywołany ucisk działa na receptory bólowe zlokalizowane w przestrzeni między skórą, a mięśniem, powodując wysyłanie do mózgu sygnałów o występującym w tym obszarze bólu.

Jeśli w obszarze tego ucisku rozciągniesz skórę i zaaplikujesz odpowiednią długość taśmy Ares Kinesiology Tape, to po powrocie do naturalnej pozycji w miejscu aplikacji powstaną zmarszczki. Efekt „zmarszczenia” wywołany nałożeniem taśmy Ares Kinesiology Tape jest kluczowy, ponieważ tworzy przestrzeń potrzebną do lepszego przepływu krwi oraz limfy. Co więcej, tarcie pomiędzy tkankami podskórnymi zostaje zmniejszone przez przepływającą krew i limfę, co przekłada się na zmniejszenie dolegliwości bólowych przez zmniejszenie lub usunięcie nacisku wywieranego na receptory bólowe. Aplikacja redukuje zmęczenie mięśnia, zwiększa jest zakres ruchomości oraz poprawia jego zdolność kurczenia się.

Jak działa taśma do kinesiotapingu

Zastosowanie tejpów w naturalnych zabiegach kosmetycznych

Wykorzystanie tejpów w kosmetyce do wygładzania, rzeźbienia i ujędrniania twarzy

… coraz częściej  w naturalnych terapiach anty aging.

Aplikacje przy wykorzystaniu taśmy kinesio są bardzo powszechnie wykorzystywane w świecie sportów wyczynowych do stabilizacji mięśni i kości w celu zmniejszenia obciążenia stawów oraz zapobiegania kontuzjom. Medycznie służą do szybszej regeneracji przeciążonych mięśni i wspierania struktur anatomicznych. Dobroczynny wpływ na poprawę kondycji mięśni i tkanek został zauważony i coraz częściej jest wykorzystywany również w kosmetyce jako bezpieczna, nieinwazyjna metoda liftingu przeciwstarzeniowego, stosowana w celu redukcji obrzęków i zmarszczek twarzy.

Najlepsze efekty uzyskuje się mieszając różne naturalne terapie urodowe np. masaż płytkami Guasha z aplikacjami z taśm, odpowiednio przyciętych na poszczególne części twarzy. Dzięki prostym manualnym zabiegom i odrobinie zdobytej wiedzy, w prosty, a co najważniejsze naturalny sposób możesz wyrównać koloryt swojej cery, pozbyć się drobnych zmarszczek i sprawić by Twoja twarz wyglądała młodziej i promienniej. Zabiegi możesz wykonać samodzielnie w zaciszu swojej łazienki i to bez ponoszenia dużych kosztów w salonach kosmetycznych.

Aplikacje z taśm wykorzystasz:

  1. zapobiegawczo - do relaksacji mięśni mimicznych powodujących powstawanie zmarszczek mimicznych.
  2. interwencyjnie - do poprawy konturu twarzy poprzez aplikacje liftingujące.
  3. wygładzająco - do pracy na zmarszczkach utrwalonych.

Główne zalety taśmy Ares Kinesiology Tape

» Aplikacja plastra nie podrażnia skóry

» Zapewnia prawie niewyczuwalne, komfortowe noszenie

» Wykonana jest z wysokiej jakości niestrzępiącego się bawełnianego materiału

» Jest wodoodporna

» Perfekcyjnie przylega do skóry

» Dostępna jest w różnych modnych kolorach

» Jest bezzapachowa

» Łatwa w użyciu i aplikacji

» Do każdego pudełka dołączona jest mini instrukcja z przykładami aplikacji: ścięgno Achillesa, łydka kolarza, ból piszczeli, kostka, kolano biegacza, ogólny ból barku, łokieć golfisty, łokieć tenisisty, ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego

Przeznaczenie

Taśma Ares Kinesiology Tape przeznaczona jest dla fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, trenerów sportowych, kręgarzy, lekarzy, terapeutów manualnych, pielęgniarek, fizjoterapeutów, kosmetologów oraz osób uskarżających się na ból mięśni. Może być stosowana u osób w różnym przedziale wiekowym od dzieci do osób starszych.

BLOG

Akcesoria

2 Inne produkty w tej samej kategorii: