seca 704 - Medyczna waga lekarska

3 540,00 zł brutto

Informacja

Mobilna, energooszczędna i bardzo nowoczesna waga lekarska o bardzo solidnej konstrukcji.

Waga kolumnowa seca 704 dzięki szerokiej gamie użytecznych i intuicyjnych funkcji jest niezbędnym elementem każdej placówki medycznej dbającej zarówno o estetykę jak i jakość świadczonych usług.

Waga zalegalizowana do celów medycznych.

Produkt medyczny CE 0123

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

704 7021 288

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowaniePomiar masy ciała
PrzeznaczenieDo intensywnego użytku w placówkach zdrowia
Działkado 150 kg / 50 g, powyżej 150 kg / 100 g
Maksymalne obciążenie300 kg
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Kolorbiało-czarny
Funkcja TARAtak
Funkcja Pre-TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja AUTO-HOLDtak
Funkcja Matka / Dzieckotak
Funkcja BMItak
Funkcja Auto-CLEARtak
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wzrostomierzopcjonalnie
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 25 mm
Zasilaniebateryjne 6 x AA
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Wymiary platformy wagowej335 x 345 mm
Wysokość platformy wagowej80 mm
Wymiary (szer. x wys. x gł.)360 x 930 x 520 mm
Ciężar własny wagiok 17 kg

Informacje szczegółowe

Lekarskie wagi medyczne

Niezastąpiona w gabinetach lekarskich.

Zastosowanie w wadze kolumnowej seca 704 super nowoczesnej technologii czyni z niej kompletne urządzenie pomiarowe niezbędne w procesie diagnozowania pacjentów.

Medyczne wagi lekarskie seca 704

» BEZPIECZNA PLATFORMA

Bezpieczną i stabilną pozycję podczas badania zapewni pacjentom solidna, płaska platforma wykonana z ciężkiego żeliwa oraz antypoślizgowa powłoka z ryflowanej gumy. 

» PRECYZYJNE POMIARY

Urządzenie pomiarowe jest tak dobre jak dobra jest jego konstrukcja, dlatego wagę seca 704 cechuje wyjątkowo solidna konstrukcja, która daje gwarancję bezawaryjnego użytkowania przez lata oraz przede wszystkim precyzyjne i powtarzalne wyniki pomiarów.

» UDOGODNIENIA

Waga kolumnowa Seca 704 dzięki praktycznym małym kółkom może być swobodnie przemieszczana, a sprytnie ukryty w kolumnie wagi kabel nie przeszkadza w trakcie jej transportu. Waga może być zatem wykorzystywana w różnych miejscach. Energooszczędne zasilanie bateryjne – do 16.000 pomiarów na jednym komplecie baterii – czyni wagę mobilną i niezależną od zasilania elektrycznego.

» FUNKCJONALNOŚĆ

Waga została wyposażona w wiele użytecznych funkcji by usprawnić codzienną pracę i rutynowe czynności personelu medycznego. Waga pozwala w prosty sposób odjąć wagę odzieży ważonego pacjenta. W przypadku małego niespokojnego pacjenta można skorzystać z funkcji matka/ dziecko, która pozwala na obliczenie wagi malucha zważonego w bezpiecznych ramionach rodzica. Natomiast funkcja HOLD zatrzyma wynik pomiaru na wyświetlaczu nawet po zejściu pacjenta z wagi. Niewielkie gabaryty oraz estetyczny design wagi to już tylko wartość dodana do tego nowoczesnego i niezwykle pomocnego urządzenia.

Jednym z elementów składających się na proces leczenia różnych schorzeń jest z pewnością ważenie pacjenta. Tak, wydawać by się mogło, prozaiczna czynność może dostarczyć wiele cennych informacji o ważonej osobie i pomóc w wyborze odpowiedniej terapii czy leczenia. Dlatego niezwykle ważne jest aby wyniki takich pomiarów były jak najbardziej dokładne i wiarygodne.

Waga kolumnowa seca 704 to urządzenie, które gwarantuje w 100% najwyższą precyzję dokonywanych pomiarów i to niezależnie od wieku i wagi pacjentów. Urządzenie to nie tylko waży, ale również pozwala mierzyć wzrost (opcja) oraz ustala wskaźnik BMI co znacznie ułatwia postawienie diagnozy. Dzięki wielu nowatorskim rozwiązaniom urządzenie to znajdzie zapewne stałe miejsce w szpitalach, klinikach leczenia otyłości, na oddziałach pediatrycznych czy w zwykłych gabinetach lekarskich.

Najmniejszy nawet element w tym urządzeniu został przemyślany i zaprojektowany z myślą o wsparciu personelu medycznego, ale też o wygodzie oraz bezpieczeństwie pacjenta. Waga medyczna seca 704 dzięki nośności aż do 300 kg umożliwia ważenie zarówno małych dzieci jak i osób starszych czy z dużą nadwagą. Pomiar wzrostu może odbywać się w dwojaki sposób, albo poprzez zamontowany do wagi mechaniczny wzrostomierz seca 220 (opcja), albo poprzez bezprzewodowy odbiór pomiaru wzrostu ze stadiometra seca 274 lub 264 (opcja).

Bezpieczną i stabilną pozycję podczas badania zapewnia pacjentowi solidna, płaska platforma wykonana z ciężkiego żeliwa. Dzięki temu ani mały pacjent ani osoba ze znaczną nadwagą nie straci równowagi stając na urządzeniu. Waga lekarska seca 704 dzięki praktycznym małym kółkom może być swobodnie przemieszczana, a sprytnie ukryty w kolumnie wagi kabel nie przeszkadza w trakcie transportu. Waga może być zatem wykorzystywana w różnych miejscach w zależności od potrzeb.

Ważenie dzieci, dorosłych i osób starszych

Rozwiązania proponowane w tym urządzeniu spełniają nawet te najbardziej wymagające oczekiwania. Szeroki wachlarz różnorodnych funkcji zapewnia łatwą i intuicyjną obsługę, ale również oszczędności ekonomiczne. Funkcja Pre-TARA, Auto-HOLD czy matka/dziecko są tego najlepszym przykładem. Dzięki takim rozwiązaniom ważenie dziecka na rękach rodzica nie jest już problemem, a pomoc w pierwszej kolejności np. otyłemu pacjentowi czy mającemu problemy z poruszaniem się w zejściu z wagi, nie grozi utratą wyniku pomiaru. Dzięki właśnie tego typu udogodnieniom personel medyczny może skoncentrować się przede wszystkim na pacjencie, a obsługa urządzenia odbywa się niemalże samoistnie. Niewielkie gabaryty oraz estetyczny design wagi to już tylko wartość dodana to tego nowoczesnego i niezwykle pomocnego urządzenia.

Opis wagi

Obudowa
 • • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości idealnie gładkiego tworzywa.
 •  • stabilny pomost wagowy wykonany z ciężkiego żeliwa, przeznaczony do intensywnego użytkowania.
Wyświetlacz
 • • czytelny wyświetlacze LCD  

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD i Auto-HOLD
 • Po zapisaniu masy ciała pacjenta za pomocą przycisku HOLD wyświetlacz nadal pokazuje wynik pomiaru, także wtedy, gdy pacjent zejdzie z wagi. Pozwala to na to, by najpierw zaopiekować się pacjentem, a potem w spokoju zanotować wyniki. Przy funkcji Auto-HOLD funkcja HOLD uruchamia się automatycznie i wynik pozostaje na wyświetlaczu po stabilizacji wartości pomiaru.
 • Funkcja TARA
 • funkcja TARA pozwala na wyzerowanie wagi po położeniu na niej dodatkowych przedmiotów.
 • Pre-TARA
 • Gdy jest aktywna, wcześniej zapisana wartość jest automatycznie odejmowana od bieżącego pomiaru. Na przykład w sytuacji, jeżeli opiekun stoi razem z pacjentem na wadze, a wskazana ma być tylko masa ciała pacjenta.
 • Funkcja matka/dziecko
 • Funkcja ta została opracowana, aby oprócz ważenia dorosłych umożliwić także ważenie dzieci trzymanych przez dorosłych na rękach. Gdy aktywna jest funkcja matka/dziecko, zapisana wcześniej masa ciała dorosłego odejmowana jest od aktualnie wyświetlanej wartości. Wyświetlacz wskazuje następnie wyłącznie masę ciała dziecka.
 • Funkcja BMI
 • funkcja Body Mass Index  służy określa  pośrednio stopień nadmiaru lub niedoboru tkanki tłuszczowej w organizmie poprzez oznaczenie stosunku masy ciała i wzrostu.
 • Automatyczne AUTO-OFF
 • w celu oszczędzania baterii, waga samoczynnie wyłączy się po ok 20 s bezczynności.

Solidne i trwałe wagi lekarskie

Zakres dostawy

 1. Waga kolumnowa seca 704
 2. Komplet baterii
 3. Deklaracja zgodności CE
 4. Instrukcja obsługi w języku polskim

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę w miejscu w którym nie ma ryzyka jej uszkodzenia.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni.
 3. Jeżeli potrzebujesz przetransportować wagę w inne miejsce, skorzystaj z rolek transportowych. Nie podnoś/przenoś wagi trzymając na kolumnę. Pamiętaj by w każdym nowym miejscu wypoziomować wagę przed użyciem.
 4. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.
 5. Regularnie sprawdzaj i wymieniaj baterie.

BLOG

Akcesoria

30 Inne produkty w tej samej kategorii: