Mankiet Green Cuff Superb rapid, twin tube

Nowość !

203,00 zł brutto

  • (1) niemowlę: 10-15 cm
  • (2) małe dziecko: 14-21,5 cm
  • (3) dorosły, małe wymiary: 20,5-28 cm
  • (4) dorosły: 27-35 cm
  • (5) dorosły, duże wymiary: 34-43 cm
  • (6) udo: 42-54 cm

Informacja

Mankiet dwuprzewodowy ERKA. Green Cuff Superb rapid (twin tube) zapinany na rzep, w różnych rozmiarach.

Przeznaczony do manualnego aparatu do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi ERKA Perfect Aneroid.

Produkt medyczny do użytku w placówkach służby zdrowia. Deklaracja zgodności CE.

Mankiet produkowany jest w Niemczech

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

PrzeznaczenieDo intensywnego użytku w placówkach zdrowia
Ilość przewodów mankietuDwa połączone przewody (Twin tube)
Mankiet kompatybilny zciśnieniomierzem ERKA. Perfect Aneroid

Informacje szczegółowe

Profesjonalne urządzenia medyczne dla placówek zdrowia

Profesjonalne wyposażenie dla placówek ochrony zdrowia

Mankiet ERKA Green Cuff Superb rapid

kompatybilny z ciśnieniomierzem ERKA. Perfect Aneroid

We współczesnej pracy klinicznej kwestia higieny jest niezwykle ważna zarówno z punktu widzenia pacjenta jak i personelu medycznego. Właśnie dlatego wszystkie mankiety ERKA. z serii Green Cuff są biokompatybilne, łatwe do dezynfekcji i wyposażone w wodoodporną powierzchnię, którą można łatwo i dokładnie wyczyścić.

OPTYMALNA KONSTRUKCJA

Mankiety składają się z pokrowca i wyjmowanego nadmuchiwanego pęcherza. Taka konstrukcja jest bowiem optymalna podczas pomiaru ciśnienia krwi ze względu na równomierny rozkład ciśnienia i wynikające z tego bardzo precyzyjne wartości. Mankiety ERKA. Green Cuff spełniają także wszystkie wymagania najnowszych wytycznych AAMI i AHA dotyczące prawidłowego doboru rozmiaru mankietu do pacjenta. Wyraźnie oznaczenia rozmiaru i instrukcje pozycjonowania zapewniają właściwy wybór i bezbłędne założenie mankietu. Mankiet wyposażony jest również w super miękki, bardzo łatwo zapinający się rzep.

ŁATWA HIGIENA I DEZYNFEKCJA

Wszystkie mankiety wielokrotnego użytku z serii ERKA. Green Cuff można dokładnie i szybko dezynfekować przez spryskanie lub przetarcie środkiem dezynfekcyjnym ze względu na ich wyjątkową powierzchnię i materiał. Jeżeli zależy Państwu na jeszcze większej ochronie, w ofercie firmy ERKA znajdują się także jednorazowe paski higieniczne (nr ref. 000.04100), które założone razem z mankietem zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi mankietu ze skórą pacjenta, tym samym minimalizując potencjalne ryzyko zakażeń krzyżowych.

KOMFORTOWY I BIOKOMPATYBILNY MATERIAŁ

Mankiety z serii Green Cuff są wyjątkowo miłe w dotyku i komfortowe dla skóry pacjenta, dzięki użyciu odpowiedniej kombinacji materiałów oraz całkowitym wyeliminowaniu takich składników jak Latex, PCV czy DEHP, które mogłyby wywołać reakcję alergiczną. Materiały użyte do produkcji mankietów Green Cuff są biokompatybilne i spełniają wymagania normy DIN ISO 10993.

INDYWIDUALNE DOPASOWANIE

Mankiety Green Cuff Superb rapid dostępne są w aż sześciu rozmiarach, dzięki czemu mogą Państwo bez problemu dobrać odpowiedni mankiet do ramienia pacjenta i zapewnić sobie najbardziej dokładne wyniki pomiarów.

wysoka jakość • sześć rozmiarów mankietów • szeroki, wytrzymały, miękki rzep • komfortowy materiał bez PCV, DEHP i lateksu

Dobór mankietu

Dobór odpowiedniego mankietu do obwodu ramienia w dużym stopniu warunkuje poprawność wykonywanego pomiaru ciśnienia krwi. Założenie nieodpowiedniego mankietu np. za małego lub za dużego może skutkować błędem pomiarowym nawet o 30 mmHg. Dlatego zanim zdecydują się Państwo na zakup mankietu prosimy o zmierzenie średnicy ramienia, na który będzie wykonywany pomiar i wybór odpowiedniego mankietu w oparciu o poniższe wartości:

rozmiar 1 - obwód ramienia 10-15 cm - niemowlęta

rozmiar 2 - obwód ramienia 14 - 21,5 cm - małe dzieci 

rozmiar 3 - obwód ramienia 20,5 - 28 cm - szczupłe osoby dorosłe

rozmiar 4 - obwód ramienia 27 - 35 cm - osoby dorosłe

rozmiar 5 - obwód ramienia 34 - 43 cm - osoby dorosłe o dużych wymiarach ciała

rozmiar 3 - obwód ramienia 42 - 54 cm - udo

Oczywiście można zakupić dowolną ilość rozmiarów i używać ich zamiennie w zależności od potrzeb. Wymiana mankietu jest bardzo prosta, wystarczy ściągnąć gumowe przewody ze złączki i założyć  te z wybranego rozmiaru.

BLOG

1 Inne produkty w tej samej kategorii: