Lampa FOTOVITA FV-10 (mała)

580,00 zł brutto

Informacja

Lampy Fotovita przeznaczone są do synchronizacji wewnętrznych rytmów biologicznych za pomocą terapii jasnym światłem. 

Stanowią znakomite remedium na choroby, związane z zaburzeniami rytmów biologicznych takich jak: depresja jesienno-zimowa, zaburzenia snu czy syndrom zmiany strefy czasowej - "jet lag".

GWARANCJA 5 lat

Towar na zamówienie

Szczegóły

FOTOVITA S

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieTerapia jasnym światłem, zaburzeń wewnętrznego rytmu biologicznego
Natężenie oświetlenia3200 lx w odległości 50 cm od ekranu, 1800 lx w odległości 75 cm od ekranu
Trwałość świetlówek10.000 godzin pracy
Pobór mocy70VA
Napięcie zasilania230V, 50Hz
Wymiary (szer. x wys. x gł.)285 x 525 x 195 mm
Wymiary opakowania (szer. x wys. x gł.)350 x 580 x 260 mm
Ciężar własny2,6 kg
Ciężar urządzenia z opakowaniem3,7 kg
Rodzaj ochronyurządzenie klasy I, typ B
Klasyfikacja IPIP 20

Informacje szczegółowe

Medyczna lampa antydepresyjna Fotovita

Antydepresyjna lampa do fototerapii

ZALETY FOTOTERAPII LAMPAMI FOTOVITA

» PRZECIWDZIAŁA DEPRESJI JESIENNO-ZIMOWEJ

Dzięki lampie pozbędziesz się złego samopoczucia, apatii, uczucia smutku i lęku. Zyskasz dobry humor, zwiększenie wydajności pracy i werwę do życia :)

» POMAGA W WALCE Z BEZSENNOŚCIĄ I OKRESOWĄ BULIMIĄ

Łagodzi również objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Regularne stosowanie lampy zwalcza nadmierny apetyt. Z FOTOVITĄ nasz organizm będzie sam eliminował ze swojej diety łakocie. Po prostu nie będziemy mieli na nie ochoty.

» JEST TAŃSZA OD FARMAKOTERAPII

» JEST BEZPIECZNA I NIE POWODUJE SKUTKÓW UBOCZNYCH

Można ją stosować u dzieci osób starszych, a nawet u kobiet w ciąży i podczas karmienia. Lampy posiadają atesty medyczne wydane przez uprawnioną jednostkę notyfikowaną CE2274. Producent lamp Fotovita stosuje system zarządzania jakością ISO 9001 oraz system ISO dotyczący producentów sprzętu medycznego ISO 13485. Polski producent na rynku od 1993 roku gwarantuje jakość oraz dostępność oryginalnych źródeł światła.

» WYSOKA SKUTECZNOŚĆ DZIAŁANIA

Fototerapia jest skuteczna w 80 % przypadków i nie powoduje skutków ubocznych. Jej efekty widać już po kilku dniach. Fototerapia jest bardzo wygodna – można ją stosować w warunkach domowych lub w biurze podczas pracy.

Lampa do fototerapii FOTOVITA typ FV 10 przeznaczona jest do leczenia chorób, których przyczyną są zaburzenia wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka: choroby afektywnej sezonowej ChAS (depresji jesienno-zimowej), zaburzeń snu spowodowanych opóźnieniem i przyspieszeniem pory zasypiania oraz pracą zmianową, syndromu zmiany strefy czasu jet lag. Wyroby są przeznaczone dla użytkowników, którzy mają wskazania do zastosowania tego typu fototerapii. Ważna jest przy tym świadomość procedur fototerapii i konieczności ich przestrzegania.

W lampie znajdują się najwyższej jakości świetlówki kompaktowe nowej generacji firmy PHILIPS emitujące światło o temperaturze barwowej 5000 K odznaczające się bardzo wysoką wartością współczynnika oddawania barw RA>90. Światło o tych parametrach jest najbardziej zbliżone do światła słonecznego po przefiltrowaniu przez atmosferę ziemską przez co jest łagodne i przyjemne dla oczu - ma to szczególne znaczenie przy zastosowaniach w fototerapii.

Źródła światła zasilane są przez przetwornice wysokiej częstotliwości (42 kHz), przez co otrzymujemy światło stabilne, całkowicie pozbawione efektu migotania, co dodatkowo podwyższa efektywność terapii. Ekran lampy wykonany z pleksiglasu o tak dobranych właściwościach filtracji, by zachować wysokie współczynniki jakościowe emitowanego światła. Obudowa lampy FOTOVITA wykonana jest z blachy stalowej krytej lakierem proszkowym w kolorze białym.

Pomysł na prezent dla osoby dbającej o zdrowy tryb życia

FOTOVITA jest lampą emitującą światło najwyższej jakości, które znosi zły nastrój jesienno-zimowy.

Ale nie tylko. Bez względu na porę roku FOTOVITĘ powinny stosować osoby, które całymi dniami przebywają w pomieszczeniach o słabym oświetleniu i z tego powodu czują, że jakość ich pracy jest obniżona.

W takich przypadkach zastosowanie FOTOVITY przyniesie w krótkim czasie poprawę humoru, wydajności pracy, polepszenie jakości życia. Stosowanie FOTOVITY ma kolejną zaletę. Jej regularne stosowanie zwalcza nadmierny apetyt, jaki towarzyszy wielu z nas w okresie jesienno-zimowym. Z FOTOVITĄ nasz organizm będzie sam eliminował ze swojej diety łakocie. Po prostu nie będziemy mieli na nie ochoty.

FOTOVITA jest przyjazna dla każdego i w każdym wieku. Mogą ją stosować dzieci jak i osoby w sile wieku, kobiety w ciąży, sportowcy, artyści, pacjenci przychodni, szpitali, kuracjusze sanatoriów czy pracusie przebywający non stop w biurach.

Dawkowanie

Depresja zimowa

 • jedna sesja naświetlania codziennie rano (6:00 - 9:00), przez okres 2 tygodni
Opóźniona faza zasypiania
 • jedna sesja naświetlania zaraz po obudzeniu, codziennie przez 2 tygodnie.
Przyspieszona faza zasypiania
 • jedna sesja naświetlania każdego wieczoru, przez 2 tygodnie.
Zaburzenia snu wywołane pracą zmianową
 • jedna sesja naświetlania wieczorem przed rozpoczęciem pracy w nocy lub podczas pracy w nocy przy objawach obniżenia koncentracji, senności. 
Syndrom "jet lang"
 • jedna sesja naświetlania dziennie przez 1-4 dni. 

Informacje medyczne

Światło słoneczne lub sztuczne zbliżone do niego parametrami jest najsilniejszym zewnętrznym regulatorem wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka, takich jak: czuwanie-sen, dobowe wahania temperatury ciała, rytm dobowy wydzielania niektórych hormonów. Gdy dochodzi do rozchwiania tych rytmów, człowiek zaczyna chorować. Terapia jasnym światłem synchronizując wewnętrzne rytmy biologiczne, przywraca zdrowie. Fototerapia jest uznaną w wielu krajach Europy oraz Stanach Zjednoczonych formą leczenia chorób, których przyczyną są zaburzenia wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka.

Zalicza się do nich:

 1. depresję zimową
 2. zaburzenia snu związane z opóźnieniem pory zasypiania (zbyt późna pora zasypiania i późna budzenia się)
 3. zaburzenia snu związane z przyspieszeniem pory zasypiania (zbyt wczesna pora zasypiania i wczesna budzenia się)
 4. zaburzenia snu spowodowane pracą zmianową
 5. syndrom „jet lag” (przy zmianie stref czasowych)

We wszystkich tego rodzaju przypadkach regularne stosowanie fototerapii powoduje ustąpienie objawów. Chorzy na depresję zimową (chorobę afektywną sezonową - ChAS) w sezonie jesienno-zimowym cierpią na:

 • zmniejszoną aktywność
 • smutek
 • nadmierną senność
 • zwiększone spożycie węglowodanów
 • przyrost masy ciała

Fototerapia przy użyciu lampy FOTOVITA pomoże zwalczyć powyższe dolegliwości. Stosowanie lampy FOTOVITA poprawia samopoczucie i efektywność pracy. Jasne światło lampy daje więcej radości życia. Przy odpowiednio wczesnym zastosowaniu niektóre choroby i zaburzenia samopoczucia w ogóle nie wystąpią. Fototerapia nie daje efektów ubocznych, jakie powodują środki farmakologiczne. Jest polecana osobom w każdym wieku. Może być stosowana przez kobiety w ciąży i podczas karmienia.

Od 1980 roku prowadzone są systematyczne badania naukowe wpływu fototerapii na organizm człowieka. W krajach Unii Europejskiej fototerapia stosowana jest jako terapia z wyboru. Do chwili obecnej w Niemczech przeprowadza się ją w około 180 klinikach i szpitalach. W Skandynawii od wielu lat w prawie wszystkich szpitalach, portach lotniczych i wielu biurach znajdują się pokoje do fototerapii.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami badań dotyczącymi skuteczności naświetleń medycznymi lampami FOTOVITA - przejdź do raportu badań

Przeciwskazania

Fototerapia nie może być stosowana przez osoby leczone preparatami farmakologicznymi dającymi nadwrażliwość na światło (np. preparaty litu, chloropromazyna, fuoxetyna, imipramina, amiodaron, thioridazyna, hydro chlorothiazyd, propranolol). Nie mogą jej stosować osoby ze schorzeniami narządu wzroku (jaskra, choroby siatkówki, choroby soczewki). W przypadku innych chorób oczu należy zasięgnąć porady okulisty. Fototerapia nie może być prowadzona w przypadkach wystąpienia migreny oraz przy nadpobudliwości nerwowej.


Osoby uczulone na UV mogą stosować fototerapię. W lampie FOTOVITA zastosowano filtr całkowicie eliminujące zakres promieniowania ultrafioletowego.

W przypadku występowania suchości gałek ocznych podczas stosowania fototerapii można zakraplać oczy 1-2 kroplami roztworu soli fizjologicznej dostępnej w aptekach.

W przypadku przedłużania czasu naświetlania lampami FOTOVITA nie stwierdza się efektów ubocznych.

BLOG

2 Inne produkty w tej samej kategorii: