Ciśnieniomierz ERKA. Switch 2.0 Comfort

Nowość !

315,00 zł brutto

 • (1) niemowlę: 10-15 cm
 • (2) małe dziecko: 14-21,5 cm
 • (3) dorosły, małe wymiary: 20,5-28 cm
 • (4) dorosły: 27-35 cm
 • (5) dorosły, duże wymiary: 34-43 cm
 • (6) udo: 42-54 cm

Informacja

Ciśnieniomierz manualny dla osób prawo- lub leworęcznych do zastosowania medycznego w komplecie z wybranym rozmiarem mankietu.

Zaprojektowany z materiałów które umożliwiają używanie go w pracowniach rezonansu magnetycznego.

Średnica manometru fi 56 mm.

Zastosowanie: szpitale, centra badań klinicznych, pracownie diagnostyki obrazowej.

Wyprodukowano w Niemczech.

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieNieinwazyjny pomiar ciśnienia tętniczego
PrzeznaczenieDo intensywnego użytku w placówkach zdrowia
Zakres pomiaru ciśnienia0 - 300 mmHg
Dokładność pomiaru ciśnienia2 mmHg
Materiały wykończeniaPoliwęglan
ZawórChromowany mosiądz z osłoną z tworzywa sztucznego, płynna regulacja
Ilość przewodów mankietuJeden przewód (Single tube)
Tolerancja1% zakresu pomiarowego
Materiał membranyspecjalnie hartowana miedź berylowa (CuBe)
Skok membrany1,145 mm przy 300 mmHG
Możliwość wymiany samego manometrutak
Klasa dokładnościWyrób medyczny, klasa 1 z funkcją pomiarową
Metoda pomiaruOsłuchowa
Praca w środowisku MRtak
Głębokość manometru31 mm
Średnica zegara56 mm
Całkowita długość z gruszką170 mm
Ciężar własny125 g
Zalecana kalibracjatak - co 2 lata
Konstrukcja dostosowanadla osób prawo- i leworęcznych

Informacje szczegółowe

Profesjonalne urządzenia medyczne dla placówek zdrowia

Profesjonalne urządzenia medyczne dla placówek ochrony zdrowia

Manualny ciśnieniomierz ERKA. Switch 2.0 Comfort

zaprojektowany do użytku w pracowniach rezonansu magnetycznego

Już na etapie produkcji, każdy ciśnieniomierz ERKA przechodzi nie mniej niż 49 kontroli jakościowych i funkcjonalnych - w tym ostateczną w 100% komputerową kontrolę końcową. W ten sposób firma gwarantuje, że użytkownik otrzymuje najlepszy produkt do wykonywania swoich codziennych obowiązków zawodowych.

Model ciśnieniomierza ERKA Switch 2.0 Comfort został wyposażony w specjalne hartowaną membranę miedziano-berylową, co w połączeniu z filigranowym mechanizmem pomiarowym zapewnia trwałość i niezmiennie wysoką precyzję pomiaru. Ten model ciśnieniomierza ERKA. został skonstruowany z materiałów spełniających wymagania do użytku w środowisku MR. Innowacyjna konstrukcja, odporna na wstrząsy, została zaprojektowana tak, by można było w łatwo przystosować ciśnieniomierz do pracy zarówno dla osób prawo- jak i leworęcznych (wystarczy tylko przekręcić manometr o 180 stopni). 

Bardzo dużym atutem tego modelu, jest możliwość wymiany manometru przez samego użytkownika. By mieć pewność że urządzenie działa poprawnie, zwłaszcza takiego które służy do diagnostyki medycznej, niezmiernie ważne jest okresowe sprawdzanie poprawności jego wskazań. Zalecana przez producenta okresowa kontrola ciśnieniomierzy manualnych powinna być wykonywane co dwa lata. By dokonać takiego sprawdzenia należy odesłać ciśnieniomierz do producenta, który na specjalnie przygotowanych urządzeniach sprawdzi poprawność wykonywanych pomiarów i wykona ewentualną rekalibrację urządzenia. Wiąże się to jednak z czasem w którym urządzenie znajduje się poza placówką oraz dodatkowymi kosztami wysyłki. Model ERKA Switch 2.0 Comfort umożliwia zminimalizowanie zarówno kwestii czasowej jaki kosztowej, gdyż w przypadku tego modelu wystarczy dokupić sam nowy, fabrycznie skalibrowany manometr i samodzielnie, w placówce wymienić go w korpusie urządzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą Państwo, zachowując najwyższy standard świadczonych usług, oszczędzić zarówno czas jak i fundusze.  

Ponieważ nieodpowiedni dobór mankietu do ramienia pacjenta, np. użycie za małego lub za dużego mankietu w stosunku do obwodu ramienia, może prowadzić do zafałszowania mierzonych wartości nawet o 30 mmHg w ofercie marki ERKA znajdą Państwo aż sześć rozmiarów mankietów do wyboru.

Do ciśnieniomierza ERKA. Switch 2.0 Comfort dostępna jest cała gama mankietów ERKA GREEN CUFF od najmniejszego mankietu dla niemowląt (10-15 cm) przez standardowy mankiet dla osoby dorosłej (27-35 cm), aż do mankietu na udo (42-54 cm). Mankiety z serii ERKA GREEN CUFF ze względu na swoją unikalną powierzchnię są przyjazne dla skóry pacjenta oraz bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości i w dezynfekcji, co zwłaszcza w warunkach klinicznych jest szczególnie ważnym aspektem. Każdy mankiet ERKA posiada nadrukowane czytelne informacje dotyczące rozmiaru i odpowiedniego pozycjonowania, co ułatwia zarówno dobór jak i poprawne założenie mankietu.

Odpowiednia, lekka i ergonomiczna konstrukcja ciśnieniomierza, jak również bardzo czytelna skala manometru sprawia że urządzenie jest praktyczne i wygodne dla użytkownika w codziennej praktyce lekarskiej. Wyjątkowo czuła, łatwa w obsłudze dwoma palcami, śruba odpowietrzająca, przyczynia się do dokładniejszego pomiaru ciśnienia krwi. Urządzenie może być obsługiwane zarówno przez osoby prawo- jak i leworęczne.

Samodzielna wymiana manometru w ciśnieniomierzu

Najważniejsze atuty manualnego ciśnieniomierza

ERKA. Switch 2.0 Comfort:

ZAWÓR ŚRUBOWY

Czuły zawór śrubowy umożliwia użytkownikowi dokonywanie wysokiej jakości pomiarów.

MANKIETY - IDEALNIE DOPASOWANIE DO RAMIENIA PACJENTA

Niezależnie od tego czy pomiar ciśnienia krwi musimy wykonać na bardzo malutkiej rączce niemowlaka, szczupłym ramieniu seniora czy umięśnionym bicepsie, sześć rozmiarów mankietów ERKA pozwoli Ci zawsze dobrać właściwy rozmiar, gwarantujący precyzyjny pomiar. Mankiety ERKA są właściwie oznakowane, trwałe, przyjazne dla skóry pacjenta, biokompatybilne i zapewniają optymalny komfort noszenia.

MEMBRANA

Zastosowanie specjalnej hartowanej membrany miedziano-berylowej zapewnia trwałość przy niezmiennie wysokiej precyzji urządzenia pomiarowego.

ŚRODOWISKO MR

Urządzenie wykonano z materiałów spełniających wymagania dotyczące użytkowania w środowisku rezonansu magnetycznego i jest odporne na wstrząsy.

SKALA MANOMETRU

Zarówno średnica zegara manometru jak również nadrukowana bardzo czytelna podziałka gwarantują optymalną czytelność wskazań z przyrządu pomiarowego.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Konstrukcja ciśnieniomierza umożliwia w kilka sekund na wymianę manometru przez samego użytkownika na fabrycznie nowy i skalibrowany, pozwalając tym samym na oszczędność czasu i kosztów. Zamiast odsyłać cały ciśnieniomierz do producenta w celu wykonania okresowej kontroli jakości, wystarczy dokupić sam nowy manometr i samodzielnie wymienić go w korpusie urządzenia. Innowacyjna konstrukcja umożliwia także szybką zmianę uchwytu odpowiednio dla osób prawo lub leworęcznych.

wysoka jakość • trwałość • precyzyjny medyczny pomiar

Ciśnieniomierz dla osób prawo- i leworęcznych

Dobór mankietu

Dobór odpowiedniego mankietu do obwodu ramienia w dużym stopniu warunkuje poprawność wykonywanego pomiaru ciśnienia krwi. Założenie nieodpowiedniego mankietu np. za małego lub za dużego może skutkować błędem pomiarowym nawet o 30 mmHg. Dlatego zanim zdecydują się Państwo na zakup ciśnieniomierza prosimy o zmierzenie średnicy ramienia, na który będzie wykonywany pomiar i wybór odpowiedniego mankietu w oparciu o poniższe wartości:

rozmiar 1 - obwód ramienia 10-15 cm - niemowlęta

rozmiar 2 - obwód ramienia 14 - 21,5 cm - małe dzieci 

rozmiar 3 - obwód ramienia 20,5 - 28 cm - szczupłe osoby dorosłe

rozmiar 4 - obwód ramienia 27 - 35 cm - osoby dorosłe

rozmiar 5 - obwód ramienia 34 - 43 cm - osoby dorosłe o dużych wymiarach ciała

rozmiar 3 - obwód ramienia 42 - 54 cm - udo

Oczywiście opcjonalnie można dokupić, każdy z powyższych rozmiarów mankietów, osobno i używać ich zamiennie w zależności od potrzeb. Wymiana mankietu jest bardzo prosta, wystarczy ściągnąć gumowe przewody ze złączki i założyć te z wybranego rozmiaru.

Zestaw zawiera

 1. Aparat do pomiaru ciśnienia z ERKA Switch 2.0 Comfort. 
 2. Mankiet w wybranym rozmiarze
 3. Etui
 4. Deklarację zgodności CE
 5. Instrukcję obsługi w języku polskim

BLOG

Akcesoria

1 Inne produkty w tej samej kategorii: