Taśma Ares UNCUT do kinesiotapingu - pomarańcz

34,00 zł brutto

Informacja

Elastyczna, wodoodporna  taśma terapeutyczna do stosowania w metodzie Kinesiology Tapingu.

Taśma Ares UNCUT nie zawiera lateksu przez co jest bezpieczna dla nawet bardzo wrażliwej skóry. Wykonana jest z wysokiej jakości bawełnianej tkaniny o tej samej elastyczności co ludzka skóra.

Wspomaganie naturalnego leczenia poprzez normalizację funkcji mięśni, poprawienie przepływu krwi i limfy.

Szczegóły

ares uncut orange 5m

Nowy produkt

Stan magazynowy

Ostatnie sztuki !

Dane techniczne

Kolorpomarańczowy
Długość taśmy5 m
Szerokość taśmy5 cm
Rodzaj taśmybezlateksowa, hipoalergiczna z włókien bawełnianych
Typ klejuakrylowy, aktywowany ciepłem
Wodoodpornatak

Informacje szczegółowe

Ares Kinesiology Tape jest elastyczną, wodoodporną  taśmą terapeutyczną stosowaną w metodzie Kinesiology Tapingu (inaczej plastrowanie dynamiczne).

Kinesiology Taping to prosta metoda leczenia schorzeń układu mięśniowo-powięziowego, która znalazła swoje zastosowanie głównie w leczeniu fizjoterapeutycznym urazów u sportowców, jednakże coraz częściej wykorzystywana jest jako metoda pomocnicza w neurologii, onkologii, ortopedii, pediatrii oraz w położnictwie.

Celem metody jest wspomaganie naturalnego leczenia poprzez normalizację funkcji mięśni, poprawienie przepływu krwi i limfy na powierzchni, która została pokryta plastrem. Układ mięśniowo-powięziowy wspomagany przez różnego rodzaju aplikację elastycznych plastrów przyczynia się do redukcji bólu, wspiera procesy gojenia się tkanek i przywraca im normalne funkcjonowanie.

» Leczy urazy sportowe

» Ogranicza i redukuje ból

» Pobudza przepływ krwi i limfy

» Zmniejsza nadmierne napięcie mięśniowe

» Stanowi wsparcie dla mięśni i stawów

» Zmniejsza efekt zmęczenia mięśni

» Zapobiega powstawaniu urazów

» Usprawnia pracę układu mięśniowo-powięziowego

» Polepsza odżywianie skóry dzięki oddziaływaniu na mikrokrążenie

» Wspomaga fizjoterapię pacjentów z uszkodzeniami obwodowego układu nerwowego

» Wspomaga w leczeniu obrzęków

» Wspomaga leczenie bólu w odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa u kobiet w ciąży

Do terapii używa się specjalnych bawełnianych plastrów pokrytych jednostronnie specjalnym medycznym klejem akrylowym aktywowanym termicznie. Elastyczność  plastrów jest zbliżona do elastyczności mięśni, a właściwości fizyczne  do parametrów ludzkiej skóry. Plastry nanosi się na oczyszczoną i osuszona skórę, wolną od wszelakich tłustych kremów, balsamów itp.

Taśma Ares Kinesiology Tape nie zawiera lateksu przez co jest bezpieczna dla nawet bardzo wrażliwej skóry. Taśma wykonana jest z wysokiej jakości bawełnianej tkaniny o tej samej elastyczności co ludzka skóra, jest elastyczna i wodoodporna,  przepuszcza powietrze dzięki czemu pozwala oddychać skórze zapobiegając tym samym odparzeniom. Zapewnia niemalże niewyczuwalne, komfortowe noszenie. Ponieważ jest wodoodporne aplikacja przylega równie mocno po prysznicu czy kąpieli.

Jak to działa?

Kiedy mięsień jest opuchnięty, sztywny lub gdy dochodzi w nim do stanu zapalnego, przestrzeń pomiędzy skórą, a mięśniem się zmniejsza, co powoduje zaburzenie przepływu limfy i krwi. Tak wywołany ucisk działa na receptory bólowe zlokalizowane w przestrzeni między skórą, a mięśniem, powodując wysyłanie do mózgu sygnałów o występującym w tym obszarze bólu.

Jeśli w obszarze tego ucisku rozciągniesz skórę i zaaplikujesz odpowiednią długość taśmy Ares Kinesiology Tape, to po powrocie do naturalnej pozycji w miejscu aplikacji powstaną zmarszczki. Efekt „zmarszczenia” wywołany nałożeniem taśmy Ares Kinesiology Tape jest kluczowy, ponieważ tworzy przestrzeń potrzebną do lepszego przepływu krwi oraz limfy. Co więcej , tarcie pomiędzy tkankami podskórnymi zostaje zmniejszone przez przepływająca krew i limfę, co przekłada się na zmniejszenie dolegliwości bólowych przez zmniejszenie lub usunięcie nacisku wywieranego na receptory bólowe. Aplikacja redukuje zmęczenie mięśnia, zwiększa jest zakres ruchomości oraz poprawia jego zdolność kurczenia się.

Jak działa plastrowanie mięśni

Główne zalety taśmy Ares Kinesiology Tape

» Aplikacja plastra nie podrażnia skóry

» Zapewnia prawie niewyczuwalne, komfortowe noszenie

» Wykonana jest z wysokiej jakości niestrzępiącego się bawełnianego materiału

» Jest wodoodporna

» Perfekcyjnie przylega do skóry

» Dostępna jest w różnych modnych kolorach

» Jest bezzapachowa

» Łatwa w użyciu i aplikacji

»Do każdego pudełka dołączona jest mini instrukcja z przykładami aplikacji: ścięgno Achillesa, łydka kolarza, ból piszczeli, kostka, kolano biegacza, ogólny ból barku, łokieć golfisty, łokieć tenisisty, ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego

Przeznaczenie

Taśma Ares Kinesiology Tape przeznaczona jest dla fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, trenerów sportowych, kręgarzy, lekarzy, terapeutów manualnych, pielęgniarek, fizjoterapeutów i oraz osób uskarżających się na ból mięśni. Może być stosowana u osób w różnym przedziale wiekowym od dzieci do osób starszych.

BLOG

11 Inne produkty w tej samej kategorii: