Maska antysmogowa QUALITY czarny L

150,00 zł brutto

Informacja

Maska antysmogowa przeznaczona dla osób aktywnych. Rozmiar L.

Wykonana z wygodnego neoprenu w wielowarstwowym, wymiennym filtrem typu Hepa. 

Zastosowanie: do użytku w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego podczas sezonu smogowego

Szczegóły

5902802740410

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieOchrona przed pyłami, smogiem i zanieczyszczeniem powietrza
PrzeznaczenieIntensywny wysiłek fizyczny
Materiały wykończeniaNeopren
Wentyl ułatwiający oddychanieTak

Informacje szczegółowe

Wygodna maska antysmogowa polecana szczególnie rowerzystom oraz osobom intensywnie uprawiającym sporty w okresie jesienno-zimowym.

Maski Quality zostały zaprojektowane z myślą o osobach które nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej nawet podczas okresów wzmożonego zanieczyszczenia powietrza, co staje się już niestety naszą codziennością wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego. Wykonana w wysokiej jakości neoprenu, doskonale dopasowuje się do kształtu twarzy i zapewnia wysoki komfort użytkowania podczas ruchu oraz wysoką ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza dzięki wielowarstwowemu, wymiennemu filtrowi typu Hepa. Maski antysmogowe typu Quality, produkcji polskiej łączą w sobie wysoki standard wykonania z atrakcyjną ceną oraz elementami wykonania tak istotnymi z punktu widzenia sportowca.

Mimo różnego rodzaju dyrektyw i wydawałoby się coraz większej świadomości dotyczącej zanieczyszczenia środowiska, z roku na rok w okresie jesienno-zimowym występują problemy związane z przekroczeniem norm dotyczących zapylenia czy ilości substancji toksycznych w powietrzu. O szkodliwości wdychania niebezpiecznych związków czy pyłów, nie trzeba chyba już nikogo przekonywać, a widok osób w maskach, zwłaszcza podczas ogłaszanych alarmów smogowych jest coraz częstszy na naszych ulicach. Szczególnie narażona grupa na kontakt ze szkodliwymi substancjami -   to sportowcy, którzy ze względu na wysiłek, przyspieszony oddech, biegając, jeżdżąc na rowerze czy uprawiając innych trening wysiłkowy, są narażeni na wdychanie większej ilości niebezpiecznych toksyn z powietrza. Właśnie dla tej grupy osób, które mimo zwiększonych stężeń pyłów i zanieczyszczeń nie chcą rezygnować ze swoich ulubionych form aktywności fizycznej dedykujemy maski antysmogowe typu Quality.

Jeżeli więc potrzebujesz ochrony przed smogiem, uprawiasz wytężony wysiłek, np. biegając czy jeżdżąc na rowerze wzdłuż miejskich arterii komunikacyjnych, ta maska jest właśnie dla ciebie !

Maski antysmogowe dla sportowców. Maska ochronna na rower

Estetyczny wygląd maski antysmogowej w połączeniu z wysoką ochroną przed zanieczyszczonym powietrzem.

» CZTEROWARSTWOWY FILTR HEPA

zapewnia doskonałą w ochronę przed mgłą, smogiem, pyłami I spalinami. Zabezpiecza przed cząstkami stałymi i ciekłymi o różnej koncentracji, zabezpiecza przed wdychaniem zawieszonych w powietrzu cząsteczek PM10 i PM2.5 (toksyczne substancje smoliste, węglowodory aromatyczne, benzo/a/pireny, metale ciężkie, dioksyny i furany) oraz zabezpiecza przed bakteriami i alergenami.

» FILTR Z WĘGLEM AKTYWNYM

Filtr z warstwą impregnowaną węglem aktywnym zapewnia dodatkową ochronę przed zanieczyszczeniami doskonale absorbując wiele związków chemicznych. Dzięki swojej strukturze, wyłapuje i łączy w sobie cząsteczki związków organicznych i nieorganicznych występujących w smogu i zanieczyszczeniach powietrza, nie przepuszczając ich dalej do naszego układu oddechowego. Węgiel aktywny neutralizuje również nieprzyjemne zapachy, jak np. spaliny.

» FILTRACJA POWIETRZA KLASY 99%

Dzięki zastosowaniu wielowarstwowego materiału filtracyjnego oraz warstwy z węglem aktywnym, zapewniamy sobie maksymalną skuteczność filtracji powietrza na poziomie 99% i tym samym ochronę dla naszych płuc przed szkodliwymi pyłami, toksycznymi substancjami smolistymi i smogiem, zwłaszcza podczas zwiększonego wysiłku fizycznego. 

» WYGODNY NEOPREN

Maski wykonane z neoprenu to wygoda i komfort noszenia. Gładki, elastyczny materiał, pozwala na idealne dopasowanie maski do twarzy, nie powodując zadrapań czy obtarć, nawet podczas intensywnego ruchu. Wycinany laserowo neopren nie potrzebuje dodatkowego wykończenia, a co za tym idzie elementy przylegające do twarzy nie posiadają niewygodnych szwów. Kolejnym atutem maski wykonanej z neoprenu jest ochrona nie tylko przed smogiem, ale także zimnem, zwłaszcza podczas uprawiania sportów w chłodniejsze czy mroźnie dni.

» ELEMENTY UŁATWIAJĄCE ODDYCHANIE

Maski skierowane dla sportowców to szczególny rodzaj masek, które skonstruowane są tak by zapewnić jak najlepszy komfort użytkowania w trakcie ruchu i poradzić sobie efektami zwiększonego wysiłku fizycznego. Maski antysmogowe Quality są odpowiednio wyprofilowane, zapewniając przestrzeń między filtrem, a ustami i nosem, ponadto posiadają odpowiednio umieszczone wycięcia zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza, a przez co łatwiejsze oddychanie.

» DWA ZAWORY UŁATWIAJĄCE WYDYCHANIE

Zwiększona wentylacja podczas biegu czy innej intensywnej aktywności fizycznej, powoduje z każdym wydechem wytwarzanie pary wodnej i ciepła, które nie usuwane doprowadzają w konsekwencji do zawilgocenia filtra oraz maski i raczej średniego komfortu użytkowania. By temu zapobiec maski Quality wyposażone są w specjalne zawory umożliwiające odprowadzenie pary wodnej, co w znacznym stopniu, rozwiązuje problem skraplającego się powierza podczas wydechu.

Wysoka jakość produktu

Profesjonalna neoprenowa maska ochronna QUALITY

doskonale chroni drogi oddechowe oraz wrażliwe części twarzy przed pyłami PM 10, PM 2.5 oraz szeregiem trujących substancji zawartych w powietrzu.

Ze względu na intensywność ruchu bardzo istotnym aspektem, sportowych masek antysmogowych są elementy których zadaniem jest najlepsze dopasowanie i zamocowanie maski tak by nie trzeba było np. podczas biegu ciągle jej poprawiać. Zanim więc zdecydujesz się na zakup maski zapoznaj się z rozmiarami i dobierz odpowiednią w zależności od budowy ciała.

Komfort użytkowania podczas ruchu, zapewnia anatomiczna budowa maski, wzmocniony regulowany nosek, pozwalający na jeszcze lepsze dopasowanie maski do kształtu twarzy, jak również wygodny, mocny, nie niszczący ubrań rzep, z szerokim zakresem regulacji.

Dobór rozmiaru maski antysmogowej

Dobierz odpowiedni rozmiar maski Quality

Rozmiary maski antysmogowej

S - dla dzieci starszych i kobiet o drobniej budowie ciała

M - dla kobiet i mężczyzn o drobnej budowie ciała

L - dla mężczyzn i dobrze zbudowanych kobiet

XL - dla mężczyzn o masywnej budowe ciała

Zastosowanie

Zaleca się stosować podczas:

  1. podczas biegania w trakcie sezonu smogowego 
  2. jazdy na rowerze wzdłuż ciągów komunikacyjnych
  3. uprawiania intensywnych sportów na powietrzu w trakcie sezonu grzewczego

BLOG

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

3 Inne produkty w tej samej kategorii: