TANITA BC-718 - Monitor tkanki tłuszczowej

310,00 zł brutto

Informacja

Wysokiej klasy analizator tkanki tłuszczowej, do analizy podstawowych parametrów ciała. 

Waga zapewnia dokładne i precyzyjne wyniki pomiaru tkanki tłuszczowej dzięki wykorzystaniu prądu o dwóch częstotliwościach 50 kHz i 6.25 kHz.

Analizator do domowego użytku.

+ GRATIS - Chusteczki do dezynfekcji Velox® Duo Wipes

GWARANCJA 3 lata

Szczegóły

BC-718-White+gratis

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieWażenie i analiza składu ciała
PrzeznaczenieDo użytku domowego
Maksymalne obciążenie150 kg
Dokładność pomiaru100 g
Dokładność pomiaru w %0,1 %
Metoda pomiaru4 elektrody, analiza BIA
Sposób pomiaruprzez stopy
Częstotliwość pomiaruDwuczęstotliwościowy, 6.25kHz / 50kHz
Kolorbiały
Tryb "GOŚCIA"tak
Typ sylwetkiStandard, Sportowiec
Pomiar masy ciała (kg)tak
Pomiar tkanki tłuszczowej (%)tak
Pomiar masy mięśni (kg)tak
Całkowita zawartość wody w organizmie (%)tak
Zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowejtak
Podstawowa przemiana materii (BMR)tak
Wiek metabolicznytak
Oszacowanie tkanki kostnej (kg)tak
Physique Rating - typ sylwetkitak
Wskaźnik BMItak
Pamięć użytkowników5 osób
Obsługa wagidotykowy panel
Zasilaniebateryjne 4 x AAA
Wymiary platformy wagowejok. 30 x 21 cm
Wysokość platformy wagowejok. 2 cm
Ciężar własny wagi1,4 kg
Ciężar wagi wraz z opakowaniem1,7 kg

Informacje szczegółowe

Analizator składu ciała Tanita BC-718

Analizator tkanki tłuszczowej Tanita BC-718 jest wszechstronnym monitorem ciała, przeznaczonym do domowego użytku. Pozwala nie tylko zważyć nasze ciało, ale także dostarcza bardziej szczegółowych informacji dotyczących ilości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej czy wody w organizmie. Ten bardzo prosty w obsłudze analizator składu ciała, szczególnie polecamy dla osób które chcą pracować na swoją sylwetką i odchudzać się w zdrowy sposób. 

Idealnie nadaje się także do regularnej kontroli tkanki tłuszczowej dzieci powyżej 5 roku życia, dlatego polecany jest również na rodzin o wysokiej, średniej czy niskiej aktywności fizycznej. Analizator charakteryzuje się wysoką precyzją zarówno wykonania jak i wiarygodności pomiarów które otrzymujemy już po 10 sekundach. Nadaje się do eleganckiej łazienki do codziennej kontroli składu ciała lub jako atrakcyjny prezent dla aktywnej osoby dbającej o swoje zdrowie. Analizator został wyposażony w szereg pomiarów i funkcji motywujących takich jak ocena budowy ciała czy wiek metaboliczny. By zapewnić jak najlepsze pomiary analizator wykorzystuje do pomiaru prąd w dwóch częstotliwościach: 50 kHz i 6.25 kHz. Analizator dostępny jest w kolorze białym.

Wagi Tanita to gwarancja wysokiej jakości i staranności wykonania. Analizatory wykonane są z odpowiednio wytrzymałego tworzywa, z pomostem ze szkła hartowanego, które jest łatwe w utrzymaniu czystości. Ergonomiczne kształty, niewielki ciężar własny wagi, estetyczne wykonanie, dbałość o najdrobniejsze szczegóły wykończenia, to wszystko sprawia że wagi Tanita cieszą się Państwa dużym zainteresowaniem. Stanową nie tylko świetne źródło wiedzy o zmianach w organizmie zarówno dla sportowców jak i osób które nie uprawiają sportów wyczynowo lecz chcą dbać o nienaganną sylwetkę. Wysoka estetyka i nowoczesny design analizatorów sprawia, że są także świetnym pomysłem na luksusowy prezent.

Analizator przeznaczony jest dla całej Twojej rodziny, ale pamiętaj o kilku istotnych kwestiach:

 • - Z funkcji analizy składu ciała nie mogą korzystać osoby z rozrusznikiem serca czy innymi wszczepionymi elektronicznymi implantami. Jeżeli więc w waszej rodzinie jest taka osoba, uprzedź ją że może korzystać tylko z funkcji ważenia masy ciała w wadze (Funkcja tylko waga), bez wykonywania analizy składu ciała. To samo zastrzeżenie dotyczy się kobiet będących w ciąży, którym również nie zaleca się wykonywania analizy.
 • - Z wagi mogą korzystać również Twoje dzieci, przy czym dla maluchów które nie ukończyły 4 roku życia analizator pokaże tylko masę ciała. Natomiast dla pociech w wieku od 5 do 17 lat, dostępne są funkcje pomiaru wagi ciała, ilości % zawartości tkanki tłuszczowej.
 • - Wszystkie funkcje dostępne są dla osób od 18 do 99 roku życia
 • - Dla niezwykłych seniorów którzy ukończyli 99 lat, analizator wskaże masę ciała.

Jeżeli często przemieszczasz się z miejsca na miejsce i potrzebujesz zabierać ze sobą swój analizator - możesz opcjonalnie dokupić elegancką torbę do bezpiecznego transportu analizatora.

Pomysł na prezent dla osoby dbającej o zdrowy tryb życia

Pomysł na ciekawy i praktyczny prezent

dla bliskiej osoby, dbającej o zdrowy tryb życia.

Analizator tkanki tłuszczowej Tanita BC-718

Analizator masy ciała automatycznie wskaże Ci czy ilość tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie jest prawidłowa czy należy popracować nad jego zmniejszeniem czy zwiększeniem. Tłuszcz może gromadzić się pod skórą lub w obrębie narządów wewnętrznych, więc jego nadmiar nie zawsze będzie widoczny. Może zdarzyć się i tak, że osoba wyglądająca szczupło (mająca odpowiednią wagę do wzrostu) może mieć zbyt, wysoki poziom tkanki tłuszczowej, która może być zagrożeniem dla zdrowia i powodować nadciśnienie, podwyższony cholesterol, choroby wieńcowe, cukrzycę, nowotwory. Natomiast zbyt mała ilość tkanki tłuszczowej również nie jest zdrowa, może prowadzić do wystąpienia anemii oraz spowodować niedobór wapnia, co w późniejszym życiu może skutkować wystąpieniem osteoporozy. Warto więc niezależnie od tego czy ćwiczysz nad wyrzeźbieniem sylwetki, chcesz stracić kilka kilogramów czy uprawiasz spory zawodowo warto jest w stały i ciągły sposób kontrolować postęp zastosowanej diety czy przygotowanego programu ćwiczeń. Analizator TANITA dostarczy Ci danych do podejmowania właściwych decyzji, a używane przez dłuższy czas pomagają podejmować decyzje sprzyjające zdrowszemu życiu. 

Analizator tkanki tłuszczowej BC 718 przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci (w wieku 5-17 lat), prowadzących nieaktywny, umiarkowany oraz aktywny tryb życia, a także dla dorosłych o sportowym typie ciała. Waga nie jest przeznaczona dla zawodowych sportowców oraz kulturystów. By ułatwić Ci monitoring odczytów, do każdego analizatora dołączona jest karta, na której możesz zapisywać poszczególne pomiary. Nową kartę w formacie pdf możesz pobrać na tej stronie w sekcji - Drukuj (pod zdjęciami).

Jak dobrać analizator składu ciała?

Wymiary analizatora składu ciała Tanita BC-718

Utrzymanie analizatora w czystości

Nie tylko w dobie pandemii, ale i codziennie dbaj o swój analizator składu ciała i czyść go zgodnie z zaleceniami w instrukcji obsługi, a odwdzięczy Ci się długim i bezawaryjnym użytkowaniem oraz wysoką precyzją pomiarów.

Pomost wagowy należy regularnie przecierać i utrzymywać w czystości, gdyż zalegający kurz i tłuste osady będą miały po czasie negatywny wpływ na wykonywany pomiar. Należy również pamiętać by regularnie dezynfekować powierzchnię analizatora, zwłaszcza gdy korzysta z niego kilka osób. Analizatory Tanita szczycą się wysoką jakością wykonania, a w szczególności płaska powierzchnia pomostu, na której stajemy bosymi stopami jest łatwa do zachowania wysokiej higieny.

Jeżeli posiadasz analizator z pomostem ze szkła hartowanego dezynfekuj go chusteczkami nasączonymi środkiem bakteriobójczym na bazie alkoholu. Jeżeli posiadasz analizator z pomostem wykonanym z tworzywa ABS, stosuj dezynfekujące chusteczki bezalkoholowe.

Teraz razem z wagą otrzymasz od Heritage Medical chusteczki do dezynfekcji analizatora – GRATIS !

Promocja w Heritage Medical !

Teraz razem z wagą otrzymasz od Heritage Medical - praktyczne opakowanie chusteczek do mycia i dezynfekcji analizatora Velox® Duo Wipes - 1 opakowanie – GRATIS !

opakowanie zawiera 50 szt nasączanych chusteczek dezynfekujących

Alkoholowe chusteczki do mycia i szybkiej dezynfekcji małych powierzchni i sprzętu medycznego.

Produkt przebadany dermatologicznie.

Działają już od 30 sekund na bakterie, grzyby drożdżopodobne, prątki gruźlicy, wirusy osłonkowe (w tym Vaccinia, BVDV, SARS-Cov-2, HIV, HBV, HCV) oraz rotawirusy i norowirusy.

Opis wagi

Obudowa
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości tworzywa z pomostem wykonanym z grubego hartowanego szkła. Analizatory są dopracowane w każdym szczególe, idealnie gładkie powierzchnie i wykończenia elementów zapobiegają ewentualnym skaleczeniom ciała, zważywszy że na wagę wchodzisz gołymi stopami.
Zasilanie
 • 4 baterie AAA (paluszki) -  zawarte w dostawie.
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD - wysokość cyfr ok 27 mm.
Obsługa
 • dotykowy panel obsługi.

Analiza składu ciała

Waga wykonuje następujące pomiary:

masa ciała

pomiar tkanki tluszczowej

Pomiar masy mięśni

Wskaźnik budowy ciała

Zawartość wody w organizmie

[ kg ]

[ % ]

[ kg ]

[ % ]

Masa
ciała

Pomiar tkanki
tłuszczowej

Masa 
mięśni

Wskaźnik
budowy ciała

Całkowita
zawartość wody

Wisceralna tkanka tłuszczowa

Podstawowa przemiana mterii

Zmineralizowana masa kostna

Wskaźnik BMI

Wiek metaboliczny

[ kcal ]

[ kg ]

Poziom 
tłuszczu trzewnego

Podstawowa przemiana
materii BMR

Zmineralizowana
masa kostna

Wskaźnik
BMI

Wiek
metaboliczny

Zobacz jakie są normy i jak interpretować poszczególne pomiary z analizatora składu ciała

 Dodatkowe funkcje

Funkcja SPORTOWIEC
 • funkcja przeznaczona dla osób intensywnie uprawiających sporty. Tanita definiuje typ sylwetki "sportowiec" jako osoby zaangażowane w intensywną aktywność fizyczną przez ok. 10 godzin tygodniowo i której tętno w spoczynku wynosi około 60 uderzeń na minutę lub mniej. Typ sylwetki "sportowiec" obejmuje również osobę, która ćwiczy mniej niż 10 godzin tygodniowo, ale systematycznie od wielu lat
Tryb GOŚĆ
 • umożliwia przeprowadzenie analizy ciała bez rejestrowania użytkownika w pamięci analizatora.
Tryb TYLKO WAGA
 • wykonuje tylko pomiar masy ciała bez przeprowadzania analizy.
Funkcja RECALL
 • pozwala na podgląd ostatnich odczytów podczas wyświetlania aktualnych wyników z analizy składu ciała. Używając przycisku "RECALL" można przywołać ostatni pomiar z pomiaru masy ciała, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, procentowej zawartości wody w organizmie, masy mięśni, podstawowej przemiany materii oraz poziomu wisceralnej tkanki tłuszczowej.  W przypadku dzieci (5-17 lat) urządzenie pokaże pomiar masy ciała oraz zawartości tkanki tłuszczowej. 
 AUTO-OFF
 • w celu oszczędzania baterii, waga samoczynnie wyłączy się po ok 30 s bezczynności.
Zmiana jednostek masy
 • analizator może pracować w trybach: lb, kg, st/lb.

Zestaw zawiera:

 1. Analizator składu ciała Tanita BC-718
 2. Instrukcję obsługi w języku polskim
 3. Dodatkowy przewodnik po analizie składu ciała
 4. Kartę z informacją o warunkach gwarancji
 5. Komplet baterii (4 x AAA)

Odkryj naturalne ciepło od Merino - cieplutka, delikatna dla skóry bielizna termoaktywna

Bieliznę z wełny merino polecamy szczególnie osobom które lubią podróże i sport na świeżym powietrzu. To również pomysł na idealny prezent dla aktywnego seniora !

Termoaktywna bielizna z wełny merino - otul się ciepłem

Zadbaj o swój uśmiech z produktami do higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX

Zdrowie i piękne zęby dzięki produktom do higieny jamy ustnej marki CURAPROX

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić analizator w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na niego z wysokości może spaść i uszkodzić wagę.
 2. W trakcie pomiaru analizator powinien być ustawiony na płaskiej, równej, TWARDEJ powierzchni (położenie wagi na uginającym się podłożu np. dywanie spowoduje znaczne błędy w odczytach).
 3. By zapewnić dokładny pomiar, analiza powinna być wykonywana bez odzieży, przy zachowaniu prawidłowych warunków nawodnienia.
 4. Zawsze należy usunąć skarpetki czy pończochy oraz upewnić się czy podeszwy stóp są czyste.
 5. Stojąc na analizatorze nie uginaj kolan, stój prosto nie schylając głowy, gdy analizator skończy przeprowadzać analizę, powiadomi Cię o tym wydając sygnał dźwiękowy, będziesz wiedział(a) że możesz już zejść z wagi i przeglądnąć odczyty pomiarów.
 6. Analizę składu ciała najlepiej wykonywać o tej samej porze dnia. Najlepiej odczekać ok 3 godziny od ostatniego posiłku czy picia napojów.
 7. Na pomiar tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz poziom nawodnienia, pomiary będą różne gdy nasz normalny poziom nawodnienia zostanie naruszony przez odwodnienie lub zbyt duże nawodnienie (np. wykonanie analizy po kąpieli, spożyciu alkoholu, menstruacji, chorobie czy intensywnych ćwiczeniach).
 8. Pamiętaj że nasze ciało non stop się zmienia, w zależności od tego co jemy, pijemy i jakiej ilości aktywności fizycznej dostarczamy ciału. Dlatego w celu monitorowania postępów i porównywania masy ciała czy ilości tkanki tłuszczowej należy wykonywać systematyczne pomiary przez pewien okres czasu. Do zapisywania wyników z analizy składu ciała możesz wykorzystać dołączoną do każdego analizatora kartę danych. Nowa kartę w formacie pdf możesz pobrać z naszej strony.
 9. Przed rozpoczęciem używania analizatora zapoznaj się z instrukcją obsługi, która jest dołączona do każdego analizatora (instrukcja w języku polskim). Dodatkowo do każdego analizatora dołączamy przewodnik dokładniej opisujący każdą z funkcji analizy, który ułatwi i przybliży zrozumienie i właściwą interpretację wyników pomiarów.
 10. Ze względu na metodę pomiaru z funkcji analizy składu ciała nie powinny korzystać osoby z wszczepionymi elektronicznymi implantami medycznymi, takimi jak stymulator serca, gdyż sygnał elektryczny przechodzący przez ciało może zakłócić jego działanie. Również kobietom w ciąży nie zaleca się korzystania z funkcji analizy. Zarówno jedni jak i drudzy mogą bezpiecznie korzystać z analizatora tylko z funkcji "tylko waga".

Niektóre pomiary można ręcznie zapisywać w bezpłatnej aplikacji na telefon z systemem Android oraz iOS

MyTherapy to bezpłatna aplikacja której zadaniem jest skuteczniejsze prowadzenie zaleconej przez lekarza, dietetyka czy trenera terapii zdrowotnej. Przypomina o zażyciu leków, wykonaniu pomiarów jak np. regularna kontrola masy ciała, nawodnienia czy poziomu tkanki tłuszczowej oraz pozwala zaplanować aktywność fizyczną.

Więcej informacji na temat aplikacji MyTherapy

Bezpłatna aplikacja do przypominania i gromadzenia wyników pomiarów ciśnienia krwi

BLOG

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

23 Inne produkty w tej samej kategorii: