TANITA BC-601 - Segmentowy Analizator Składu Ciała z kartą SD

Segmentowy Analizator składu ciała TANITA BC-601 Zobacz większe

Obserwuj zmiany masy ciała i tkanki tłuszczowej.

Karta pomiarów (260.04k)
Specjalna promocja !

730,00 zł brutto

-60,00 zł

790,00 zł brutto

Informacja

Wysokiej klasy segmentowy analizator składu ciała, wykonujący analizę przez stopy i ręce. 

Ze względu na najbogatsze menu, polecany dla osób intensywnie trenujących, modelujących sylwetkę. Elementem wyróżniającym wagę jest karta SD oraz program Bodyvision, umożliwiający zapis i monitorowanie wyników na komputerze.

Analizator do domowego użytku.

GWARANCJA 3 lata

Szczegóły

BC-601

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieWażenie i analiza składu ciała
Maksymalne obciążenie150 kg
Dokładność pomiaru100 g
Dokładność pomiaru w %0,1 %
Metoda pomiaru8 elektrod, analiza segmentowa BIA
Sposób pomiaruprzez stopy i ręce
Segmentowy pomiar ciałatak
Częstotliwość pomiaruJednoczęstotliwościowy, 50kHz
Kolorsrebrno-czarny
Tryb "GOŚCIA"tak
Typ sylwetkiStandard, Sportowiec
Pomiar masy ciała (kg)tak
Pomiar tkanki tłuszczowej (%)tak
Pomiar masy mięśni (kg)tak
Całkowita zawartość wody w organizmie (%)tak
Zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowejtak
Dzienne zapotrzebowanie na kalorie (DCI)tak
Wiek metabolicznytak
Oszacowanie tkanki kostnej (kg)tak
Wskaźnik BMItak
Pamięć użytkowników4 osoby
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne, karta SD+ program
Zasilaniebateryjne 4 x AA
Wymiary platformy wagowejok. 32 x 30 cm
Wysokość platformy wagowejok. 4 cm
Ciężar własny wagi2,2 kg
Ciężar wagi wraz z opakowaniem3,0 kg

Informacje szczegółowe

Segmentowy analizator składu ciała Tanita BC-601 z programem do monitorowania danych

Innowacyjny analizator Tanita BC-601 łączy w sobie najnowszą technologię BIA do segmentowej analizy ciała i pozwala na odczyt pomiarów dla: ramion, nóg i korpusu ciała, dostarczając szczegółowych informacji na temat procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej.

Monitorowanie odczytów z segmentowej analizy składu ciała pozwala na zidentyfikowanie nierównowagi fizjologicznej i biochemicznej, a przez co umożliwia dostosowanie sytemu do poprawy rozkładu masy tłuszczu i mięśni w ciele, a tym samym przyczynia się do poprawy wyników sportowych.

Wyniki wyświetlane są na dużym kolorowym wyświetlaczu LCD. Głowica z elektrodami ręcznymi posiada chowany kabel oraz jest idealnie dopasowana do jednostki głównej. Dzięki czemu analizator z powodzeniem będzie mógł być transportowany w potrzebne miejsce bez ryzyka uszkodzenia i plątania się kabla. Opcjonalnie by zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo można kupić dopasowaną do analizatora torbę transportową.

Waga fitness umożliwia zapisanie podstawowych danych dla 4 użytkowników. Wykonane pomiary są  automatycznie zapisywane na karcie SD (w zestawie) i mogą zostać zaimportowane do komputera, gdzie za pomocą oprogramowania Tanita Bodyvision (dla systemu Windows) można nimi zarządzać i śledzić postępy.

Pomysł na prezent dla osoby dbającej o zdrowy tryb życia i intensywnie ćwiczącej

Pomysł na ciekawy i praktyczny prezent

dla bliskiej osoby, dbającej o zdrowy tryb życia.

Segmentowa analiza składu ciała - waga dla sportowców

Projektując wagę Tanita BC 601 przeznaczoną w szczególności dla osób intensywnie uprawiających sporty, uwzględniono również funkcję ATLETA, która bierze pod uwagę inny poziom nawodnienia organizmu, a co za tym idzie inną proporcję masy mięśniowej dla osób wykonujących bardzo dużą ilość ćwiczeń aerobowych. Funkcja ta biorąc pod uwagę różnice w budowie ciała daje dokładniejszy pomiar tkanki tłuszczowej dla sportowców. 

Tanita definiuje typ sylwetki jako ATLETA gdy dana osoba zaangażowana jest w intensywny, regularny wysiłek fizyczny przez ok 10 i więcej, godzin tygodniowo i której tętno w spoczynku wynosi około 60 uderzeń na minutę lub mniej. Do tej kategorii należą również osoby które ćwiczą mniej niż 10 godzin, ale regularnie od wielu lat.

Bardzo elegancki wygląd, bogate wyposażenie wraz z wyliczeniem dziennego zapotrzebowania na kalorie oraz możliwość zapisu wyników, powoduje, że jest to narzędzie będące idealnym uzupełnieniem łazienki każdego sportowca. Wyniki z analizy można również notować na dołączonej w zestawie karcie pomiarów. Nową kartę w formacie pdf możesz pobrać na tej stronie w sekcji - Drukuj (pod zdjęciami).

Opis wagi

Obudowa
 • Zarówno podstawa jak i wyciągana głowica wykonane się z odpornego, łatwego do utrzymania w czystości tworzywa sztucznego. Całości dopełniają srebrne elektrody. Wyciągana głowica jest idealnie dopasowana do podstawy wagi, połączona zwijanym, chowanym kablem. Analizatory są dopracowane w każdym szczególe, idealnie gładkie powierzchnie i wykończenia elementów zapobiegają ewentualnym skaleczeniom ciała, zważywszy że na wagę wchodzisz gołymi stopami.
Zasilanie
 • 4 baterie AA (paluszki) -  zawarte w dostawie.
Wyświetlacz
 • duży graficzny, kolorowy wyświetlacz LCD
Obsługa
 • 6 klawiszy funkcyjnych do obsługi wagi. W komplecie karta SD oraz oprogramowanie Tanita Bodyvision do odczytu i zarządzania wynikami pomiarów. Program Bodyvision umożliwia ustalenie celu (np. konkretna waga lub poziom tkanki tłuszczowej) oraz obserwację czy za pomocą stosowanej diety i ćwiczeń zbliżamy się naszych założeń (dane przedstawiane są na czytelnym wykresie).

Analiza składu ciała

Waga wykonuje następujące pomiary:

masa ciała

Pomiar masy ciała

pomiar tkanki tluszczowej

Pomiar tkanki tłuszczowej

Pomiar masy mięśni

Ciężar mięśni

Zawartość wody w organizmie

Procentowa zawartość wody w organizmie

Pomiar tłuszczu brzusznego

Wskaźnik wisceralnej tkanki tłuszczowej

Podstawowa przemiana materii

Dzienne zapotrzebowanie na kalorie - DCI

Ciężar kości

Waga kości

Wskaźnik BMI

Wskaźnik BMI

Wiek metaboliczny

Wiek metaboliczny

W przypadku segmentowej analizy składu ciała waga podaje pomiary dla poszczególnych fragmentów ciała (rąk, nóg, tułowia):

pomiar tkanki tluszczowej

Pomiar tkanki tłuszczowej w %

Pomiar masy mięśni

Pomiar masy mięśni w kg

 Dodatkowe funkcje

Funkcja ATLETA
 • funkcja przeznaczona dla osób intensywnie uprawiających sporty. Tanita definiuje typ sylwetki "atleta" jako osoby zaangażowane w intensywną aktywność fizyczną przez ok. 10 godzin tygodniowo i której tętno w spoczynku wynosi około 60 uderzeń na minutę lub mniej. Typ sylwetki "atleta" obejmuje również osobę, która ćwiczy mniej niż 10 godzin tygodniowo, ale systematycznie od wielu lat
Tryb GOŚĆ
 • umożliwia przeprowadzenie analizy ciała bez rejestrowania użytkownika w pamięci analizatora.
Tryb TYLKO WAGA
 • wykonuje tylko pomiar masy ciała bez przeprowadzania analizy.
Funkcja RECALL
 • pozwala na podgląd ostatnich odczytów. Używając przycisku "PAST" można przywołać ostatni pomiar podczas wyświetlania aktualnego pomiaru lub przeglądnąć pomiary z ostatnich 6 miesięcy. W przypadku dzieci (5-17 lat) urządzenie pokaże pomiar masy ciała, zawartość tkanki tłuszczowej oraz BMI. 
 AUTO-OFF
 • w celu oszczędzania baterii, waga samoczynnie wyłączy się po ok 30 s bezczynności.
Zmiana jednostek masy
 • analizator może pracować w trybach: lb, kg, st/lb.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić analizator w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na niego z wysokości może spaść i uszkodzić wagę.
 2. W trakcie pomiaru analizator powinien być ustawiony na płaskiej, równej, TWARDEJ powierzchni (położenie wagi na uginającym się podłożu np. dywanie spowoduje znaczne błędy w odczytach).
 3. By zapewnić dokładny pomiar, analiza powinna być wykonywana bez odzieży, przy zachowaniu prawidłowych warunków nawodnienia.
 4. Zawsze należy usunąć skarpetki czy pończochy oraz upewnić się czy podeszwy stóp są czyste.
 5. Stojąc na analizatorze nie uginaj kolan, stój prosto nie schylając głowy, gdy analizator skończy przeprowadzać analizę, powiadomi Cię o tym wydając sygnał dźwiękowy, będziesz wiedział(a) że możesz już zejść z wagi i przeglądnąć odczyty pomiarów.
 6. Analizę składu ciała najlepiej wykonywać o tej samej porze dnia. Najlepiej odczekać ok 3 godziny od ostatniego posiłku czy picia napojów.
 7. Na pomiar tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz poziom nawodnienia, pomiary będą różne gdy nasz normalny poziom nawodnienia zostanie naruszony przez odwodnienie lub zbyt duże nawodnienie (np. wykonanie analizy po kąpieli, spożyciu alkoholu, menstruacji, chorobie czy intensywnych ćwiczeniach).
 8. Pamiętaj że nasze ciało non stop się zmienia, w zależności od tego co jemy, pijemy i jakiej ilości aktywności fizycznej dostarczamy ciału. Dlatego w celu monitorowania postępów i porównywania masy ciała czy ilości tkanki tłuszczowej należy wykonywać systematyczne pomiary przez pewien okres czasu. Do zapisywania wyników z analizy składu ciała możesz wykorzystać dołączoną do każdego analizatora kartę danych. Nowa kartę w formacie pdf możesz pobrać z naszej strony.
 9. Przed rozpoczęciem używania analizatora zapoznaj się z instrukcją obsługi, która jest dołączona do każdego analizatora (instrukcja w języku polskim). Dodatkowo do każdego analizatora dołączamy przewodnik dokładniej opisujący każdą z funkcji analizy, który ułatwi i przybliży zrozumienie i właściwą interpretację wyników pomiarów.
 10. Ze względu na metodę pomiaru z funkcji analizy składu ciała nie powinny korzystać osoby z wszczepionymi elektronicznymi implantami medycznymi, takimi jak stymulator serca, gdyż sygnał elektryczny przechodzący przez ciało może zakłócić jego działanie. Również kobietom w ciąży nie zaleca się korzystania z funkcji analizy. Zarówno jedni jak i drudzy mogą bezpiecznie korzystać z analizatora tylko z funkcji "tylko waga".

Zapis pomiarów w bezpłatnej aplikacji na telefon z systemem Android oraz iOS

MyTherapy to bezpłatna aplikacja której zadaniem jest skuteczniejsze prowadzenie zaleconej przez lekarza, dietetyka czy trenera terapii zdrowotnej. Przypomina o zażyciu leków, wykonaniu pomiarów jak np. regularna kontrola masy ciała, nawodnienia czy poziomu tkanki tłuszczowej oraz pozwala zaplanować aktywność fizyczną.

Więcej informacji na temat aplikacji MyTherapy

Bezpłatna aplikacja do przypominania i gromadzenia wyników pomiarów ciśnienia krwi

BLOG

16 Inne produkty w tej samej kategorii: